7. Abonnementen. Betreft: Lidmaatschap Ned. Ver. tot Bescherm.» van Vogels f. 17,50 id. Vogeltrekstation id. Contactorgaan Natuurbescherming Zeeland- 6,- f. 28,50 8. Vogeljaar. Betreft afgedragen gelden voor een collectief abonnement op Het Vogeljaar voor 63 leden voor 5 nummers. De kosten bedroegen f. 450,94. (Het eerste nummer is aan leden toegezonden). 9. Nadelig saldo. Het nadelig saldo over 1970 is verrekend in de uitgaven van 1971. 10. Reserve wordt nodig geacht voor een nieuw nestkastenprojectde af werking van de observatiehut, het aanvragen van rechtspersoonlijkheid, eventuele wintervoedering en andere onvoorziene uitgaven. Vooral wintervoedering kan grote kosten met zich meebrengen. BEGROTING 1972 inkomsten Uitgaven Bijdragen overheid f. 1000,- 5. Bewakingskosten f7 900,1 2, Contributies - 1100,- 6. Drukwerk en porti - 660, 3. Overige inkomsten p.m. 7. abonnementen - 40, 4. Nadelig saldo p.m. 8. Vogeljaar - 500,- Totaal f. 2100,- f. 2100,- BETALING CONTRIBUTIE. Aan onze vorige oproep om zo spoedig mogelijk de contributie voor het lo pende jaar te betalen is reeds door een groot aantal leden gevolg gegeven. Een. aantal is echter nog in gebreke gebleven. Om allerlei onnodige kosten te vermijden mogen wij u nogmaals, verzoeken indien u nog niet betaalde cn wel lid wenst te blijven (Het Vogeljaar wenst te ontvangen) dit per omgaan de te doen. Indien op de adreszijde van deze Steltkluut een R is gestem peld, behoort u tot degenen, die hun contributie nog niet hebben voldaan. Gironr. 265961 t.n.v. Vogelwacht De Steltkluut Tivoliweg 12, Hulst. E.G. Borm. NESTKASTEN. Bij de heren Borm en Ottens zijn nog plastic- nestkasten verkrijgbaar af. 4,- per stuk. Op dezelfde adressen zijn momenteel ook een kleine hoe veelheid houten nestkasten verkrijgbaar af. 1,- per stuk. KOMENDE EXCURSIES. Zaterdag_l_april wandeling over de schorren van de Braakman (de Mossel- bankenj. Verzamelen om 9.00 uur aan de sluis nabij do Waterfabriek. Laarzen zijn vrijwel onmisbaar. ?iË:HÉ^i_£2_april ochtendwandeling in het Axelse Bos. Hoofddoel beluiste ren van de op gang komende zang. Verzamelen om 5.00 uur v.m. aan Restau rant Boslust tegenover de Jeugdherberg. Aansluitend misschien nog een be zoek aan de weilanden nabij Zwarte Hoek, waar dan veel weidevogels kunnen verblijven. In verband met dit laatste: laarzen. CURSUSSEN OVER MENS EN NATUUR. Van de Volkshogeschool De Blankaart te Woumen, België ontvingen wij be richt dat in de maanden juni en juli e.k. cursussen over bovengenoemd on derwerp worden gegeven aan belangstellenden van 17 jaar en ouder. Inlich tingen op het redactie-adres, van dit blad. - Sp. SNEEUWGANZEN NABIJ HULST. Op donderdag 10-2-1972 werd ik te 11.00 uur gebeld door de heer D. van Mol Hij deelde mee, dat achter zijn boerderij in de Hulster Nieuwlandpolder gem. Hulst, een troepje "vriesganzen" (streeknaam voor alle wilde ganzen) zat, waartussen twee witte exemplaren. Hij was niet op de hoogte van het feit dat C. Riemslag e.a. reeds eerder in de maand 2 sneeuwganzen hadden waargenomen in de Braakman. Te 12.30 uur ben ik, in gezelschap van.de heer E. Bertram, naar genoemde boerderij gereden en samen met de melder zijn we de akker opgegaan. Tussen ca. 65 Rietganzen bevonden zich de twee witte vogels. Daar de zon scheen, was de rose kleur van snavel en poten duidelijk te zien. Wel dient opgo- 10

de Steltkluut | 1972 | | pagina 4