ACTIVITEITEN. Onderzoek. - De heer J. Hoek te Terneuzen zal een inventarisatie van het knotwilgen bestand in ons gewest uitvoeren. - De heer B. Grootjans zet zijn onderzoek naar Kerk- en Steenuil voort. Meldingen zijn bijzonder welkom. - R. Asselman te Hulst zal trachten de gehele broedpopulatie van de Kluut in ons gewest te inventariseren. - W. Ivens te Hulst doet hetzelfde voor de Meerkoet in het oostelijk deel van Oost ^eeuws Vlaanderen. - J. Broekaart te Kruispolder gaat in een nog nader te bepalen gebied de broedparen Huis- en Boerenzwaluw tellen. Van de laatste soort zal ook in enkele kolonies de totale reproductie worden vastgesteld. - B. Dominicus te Stekene zal in de maanden juli/augustus trachten een totale verspreidingskaart samen te stellen over het voorkomen van een oor wormensoort -labia minor - in ons gewest. Hij werkte reeds eerder aan deze soort. - Mt Buise te Hulst zet zijn vogelkundig onderzoek aan de Nassauput en omgeving voort. - De heer B. Faes, student aan de R.U. te Gent zal een doctoraalonderwerp bewerken in Saaftinge. Het accent van het onderzoek zal zich vooral rich ten op predatio door Zilver- en Kokmeeuwen. Andere belangstellenden kunnen hun-wensen voor een onderzoek( jekenbaar maken aan de voorzitter. Sp. Besprekingen. - öp 20"maart 1972 hebben de heren C.J. Wijnandts van de NVTBVV en G. Spon- selee een onderhoud gehad met de heer G. v.d. Waa van het Waterschap Het Axeler Ambacht, teneinde na te gaan welke eigendommen van het Waterschap geschikt zouden zijn om opgenomen te worden in de reeks Vrije Vogelreser vaten. De uiteindelijke beslissing - welke voorbehouden is aan het bestuur van het A.A. - zal t.z.t. bekend worden gemaakt. - Eveneens op 20 maart bespraken de heren Michaëlis, directeur Kon. Ned. Jagersver., Wijnandts en Sponselce met en ten huize van de heer K.J. baron Collot d'Escurie, welke mogelijkheden er zijn van de zijde van de jagers vereniging de toenemende schade aan landbouwgewassen door vnl. Houtduif en Wilde Eend te beperken. Getracht zal worden om - in gezamenlijk overleg in de loop van hot jaar enige maatregelen te nemen. Wild afweer Vanaf eind vorig jaar tot maart van dit jaar hebben we op enkele percelen koolzaad afweermiddelen tegen Houtduiven uitgeprobeerd. In slechts enkele gevallen was van verminderde schade sprake. Eq resultaten van de experi menten waren niet bijzonder geslaagdOok bleek dat niet ieder perceel bezocht werd. Enkele akkers, die we om hun gunstige ligging bij het onder zoek wilden betrekken, werden niet of nauwelijks bezocht. VERSLAG KNOT'TE T GENAKTIE Op zaterdag 11 maart zijn we gestart met de aktie "knotwilgen knoten" in het Vrije Vogelreservaat De Steenovens. Het plan hiervoor zat al enige jaren in ons achterhoofd, omdat door o.a. tijdgebrek bij de diverse eigenaren deze karakteristieke bomen niet meer gesnoeid wordc-n, door de te zware koppen barsten en zodoende uit het Zeeuwsvlaamse landschap verdwijnen. Dus verarming van het landschap en bovendien vermindering van nestgelegen heden voor Steenuilen, mezen cn andere holenbowoners We hadden ons verzekerd va.n de modewerking van de eigcna~ar van dit gebied, de heer Meeuwson, terwijl we dc beschikking hadden over hot benodigde ma terieel, zoals ladders, zagen, hakbijlen en touw. Het voornaamste was echter het grote enthousiasme waarmee oen vijftiental vogelwachters, jonge van 12 en oudere van 60 de bomen invlogen om om het hardst de dikste takken door te zagen en luid krakend na er beneden te doen storten. Dit natuurlijk met de nodige voorzichtigheid. Om 10.00 uur even een korte koffiepauze met een kleine discussie op hot "buitenverblijf" van de heer Hoek en dan weer met volle energie er op af. 27.

de Steltkluut | 1972 | | pagina 3