LEZIHG- - met dia's - OVER VLEERMUIZEN. Op vrijdag 1 december te 20.00 uur in het Herv. Centrum "De Rank" te Zaamslag, Zaagstraat 2, door de heer G. Glas uit Amsterdam. De spreker zal ons wegwijs maken met de diverse soorten, hun levensge woonten en hun (belangrijke) betekenis in de natuur. Alle leden en hun genodigden zijn welkom. KNOTWILGENPROGRAMMA 1972/1975. Zaterdag 2 december om 9 uur v.m. hopen we de aktie "knotwilgen knoten", waarmee we dit voorjaxx begonnen zijn, voort te zetten. Dat wil dus zeg gen, de wilgen met bijl en zaag te ontdoen van hun te zwaar geworden kop pen. Begonnen wordt met het "project Steenovens" - vrij vogelreservaat" af te maken, waarna de wilgen in het vrije vogelreservaat De Kwakkel en dan die bij het Mauritsfort een beurt zullen krijgen. Iedere helper is van harte welkom. Zij die hout kunnen gebruiken voor een open haard o.i.d. kunnen het ter plaatse op maat zagen meenemen. Voor vervoer naar het "operatiegebied" opgeven bij J. Hoek, Rembrandt- laan 19, lerneuzen en G. Sponselce, Saxhavenstraat 5, Hulst. G. Ottens. EXCURSIEVERSLAGEN. 26-8-1972. Wandeling door Pauluspolder en langs de zuidzijde van de Vogel. Tegen een uur waren er 9 vogelwaarnemers op het pleintje voor de school van Pauluspolder aanwezig. Het weer was droog met weinig wind; de hemel was lichtelijk overtrokken. Ondanks optimistische geluiden van de heer Sponselee, die veel vogels ver wachtte, bood Serpauluspolder ons weinig: graspieper 2; bokje 1; blauwe reiger 1; tapuit 3; houtduif enkele; koekoek 1; patrijs 1; kokmeeuw 1; spreeuw 20-tal. Het plantenkleed bood meer variatie: veel mooie planten zoals brunel, aardakker, grote eg els kop, wjJLde kaardebol, witte honigklaver en wilde marjolijn kondlfrrn5alIeIfêr^^ Vogel, troffen we het, wat vo gels betreft, beter:' groenling 32; kluut 2; waterhoen 3 ad en 3 juv. witte kwikstaart 7; spreeuw 30; meerkoet 28; bontbekplevier 20; houtduif 4; merel 1; oeverloper 1; huismus 1; kievit 27; kokmeeuw 25; ringmus 20; visdief 1; boerenzwaluw 10; tapuit 2; gele kwikstaart 5 ad en 1 juy. zilvermeeuw 1 en nog verscheidene soorten die niet gedetermineerd konéen worden. Te 16.30 uur werd de excursie beëindigd. M.A. Buise. 23-9-^72. Tocht in de Margaretapolder tussen De Griete en Otheneschor. Ca. 19 deelnemers verzamelden zich te 13=00 uur aan het haventje van de Griete. Weer: helder, zonnig, vrij warm en weinig wind. 1 egonnen werd met een korte wandeling tot aan De Val. Weinig vogels lieteh zich zien: torenvalk 2 mannetjes; kleine mantelmeeuw 1; spreeuw 80; gras pieper 1; kievit 20; huiszwaluw enkele; tortelduif 1 en kokmeeuw 80. Aan De Val gekomen wierpen enige enthousiastelingen zich op het planten kleed en werd ieder bedolven onder een regen van latijnse namen (van deze klassieke taal werd gedurende de tocht zeer druk gebruik gemaakt). Vanaf de Val ging het verder de polder in. Weinig vogels: boerenzwaluw 10; turkse tortel 1; witte kwikstaart 2; patrijs 4; kievit 5; tureluur 1; pimpelmees 1; kneu 3; groenling 1; graspieper 1; scholekster 1. Wat planten betreft: gele morgenster, gewoon knoopkruid, zeeaster en agri- moni, alle in bloei. De Scheldedijk en de kreek boden meer vogels: scholekster 5; mantelmeeuw 1; zwarte ruiter 1; regenwulp 1; wulp 3; graspieper 1; gele kwikstaart 1; dodaars 2; zilvermeeuw 40; kokmeeuw 50; bontbekplevier 2; meerkoet 9; bergeend 3 juv.torenvalk 1 man. •^e vegetatie was vrij monotoon. Einde excursie 15.45 uur. M.A» Buise. 22-10-^72. Waterleidihgbossen Clinge. Deze excursie is wegens slechte weersomstandigheden niet doorgegaan. Sp. 46.

de Steltkluut | 1972 | | pagina 2