zeer gewild jachtterrein van buizerd, bruine-en blauwe kiekendief, sperwer, torenvalk, rans- en velduil. Niet veel vogels lieten zich zien: merel 2; spreeuw 100-tal; kolgans 2 vluchten van 25 en 21 ex.; watersnip 1; patrijs 7; houtduif 1000-tal; zanglijster 1; kramsvogel 20-tal; vink 1; veldleeuwe rik 30-tal; waterhoen 5; bergeend 1; tot onze spijt geen stootvogels. Tot onze verrassing lag de kreek bij Luntershoek dichtgevroren. In de enke le wakken bevonden zich een 200-tal meerkoeten; 1 pr tafeleenden; wilde eend 2 m en wintertaling 1 m. Het plaatje bood wat houtduiven en kaïwen in bescheiden aantallen, normale aantallen: kauw 1000, houtduif 5000. fangs de Sasdijk: vink 1; vlaamse gaal 1; koolmees 2; roodborst 2. Bij Ben Auwer sloegen we af om langs dit stuk kreek de westelijke kreek van het G-.E. te bereiken. Hier zalen de vorige dag: grote aantallen ganzen en eenden, nu was er geen kip te zien (w.s. t.g.v. jacht). Meer naar het zuiden kregen we een kleine biologische zeldzaamheid voor de kijker n.l. 4 baard mannetjes alle van het mannelijk geslacht. Ze lieten zich even zien, wat aan de heer Sponselee, die wat achterop liep, de kreet ontlokte: "al moot ik hier dood vriezen, ik moet ze zien waarop iemand opmerkte: "dan moet je hier niet lang staan". Na enige minuten kreeg hij zijn zin en kon den we deze zeer fraai gekleurde dieren in hot riet rond zien scharrelen. Wat later passeerden we op enkele tientallen meters de plaats waar ook dit jaar een paartje bruine kiekendieven met goed1 gevolg (drie jongen vlogen uit) heeft gebroed. Verder waren er nog te zien: watersnip 3; vink 2; wilde een 20; patrijs 3; koolmees 4; wintertaling 6; waterhoen 1; kievit 5 on- darïks de vorst, en een 20-tal fazanten die ons enige tijd de stuipen op het lijf joegen door vlak voor ons neus op te vliegen, vooral het riet zat er vol mee» Op de Hoge Weg kregen we de verwachte ganzen te zien, c-cn 100-tal kolganzen liep te fourageren op een weiland. Ook enige stootvogels lieten zich nu zien: een buizerd en een ruigpootbuizerd zweefden en scheerden in hun ma jestueuze vluent over hot land. Nog een verras sink jeop de watergang naar Belgis, die grotendeels met waterplanten bedekt was, een dodaars rondduikc- lend in het ijskoude water. Een blauwe reiger; 1 rietgors; 1 veldleeuwerik; 8 bonte kraaien; 30 wilde eenden; 9 patrijzen; 10 meerkoeten2 pimpelmezen werden er ook aangetroffen. Aan het Klein Eiland 2 bergeenden; 5 kolganzen; 6 vinken; 300 houtduiven en we waren terug op het uitgangspunt Einde excursie plm. 12.30 uur. Op de terugweg langs de Hoge Weg op een perceel mais vlakbij de Platte Dijk een bal vinken van plm 100-150 ex. M.A. Buise. KNOTWILG- ENACTIE. Werd in de vorige Stcltkluut nog genoc-md dak aan diverse projecten begonnen moest worden, nu, 2 maanden later, kar de knotwilgengroep reeds "terugzien" op een prachtig aantal geknote wilgen. Met enorm enthousiasme doorklieven de bijlen nog steeds de lucht terwijl om zagen gevochten wordt. Geruisloos gaat het stellig ook niet, er zijn vaak bomen bij, waarvan de takken bijna dikker zijn dan de stam en die takken vallen dan, gepaard gehan de met de kreet "onderuit (jel van de groep Calle) met donderend ge weld omlaag. Het Vrije Vogelreservaat Steenovens - 80 wilgen - en Het Vrije Vogelreser vaat Be Kwakkel - 91 wilgen - zijn gereed gekomen. Vooral aan dit laatste project hebben we leuke herinneringen overgehouden. O.a. de kerkuil die zich iedere zaterdagmorgen als we daar kwamen even liet zien. De koffie en oliebollen van dhr Dekker, de eigenaar, die gezellig pratend verorberd werden in het 300 jaar oude boerenhuis rond de oeroude tafel. Momenteel zijn we bezig op Mauritsfort te Hoek, waar er ook heel wat ge snoeid moeten worden, waar we mee doorgaan tot de bomen gaan uitlopen. Ook zullen we nog proberen een aantal nieuwe wilgen te gaan poten. Intussen hebben we gezien en ook gehoord dat onze snoeierij navolging heeft gevonden, verschillende boeren en andere eigenaren van wilgen zijn zelf weer aan de slag gegaan. G. Ottens. VERSTAG VAN DE OP 3-2-' 73 GEHOUDEN EXCURSIE IN DE PUTTING Om plm. 14.00 uur verzamelden 29 belangstellenden zich voor de kerk van Hengstdijk. Weer: koel, mistig (zicht 300 m), weinig wind. Route: H'dijk - Oostdijk - Karnemelkstraet - Platte dijk - Kerkstraat. 5.

de Steltkluut | 1973 | | pagina 5