EXCUUSIES Zaterdag 1.4 december. Wandeling door het zuidelijke deel van de~Braakman7"Verzamelen te 9»30 uur op de Spanjaardsweg bij de afslag van de Middenweg. De Spanjaardsweg is de westelijke weg die naar Braakman-Zuid voert. Zaterdag 18 januari. Wandeling over de Liniedijk te Hulst OF döör'Kööïstraat""Waterstraat- spoorlijn naar Clinge Bos. De route is afhankelijk van de weersomstandigheden. Verzamelen te 9-30 uur bij het bord Vrij Vogelreservaataan het begin van de Liniedijk in de Koolstraat te Hulst. Dit is naast de BLO-school en de Koolstraat ligt in de route: Clinge. Zaterdag 15 februari. Ganzenexcursie in de Putting te Hengst- Sï3E"i7o7"Vërzamelen te 13-30 uur aan de kerk te Hengstdijk. HÏÏREXCURSIES SPÏÏIKOM TE TERNEUZEN. Duur van deze excursies: van 9*00 tot uiterlijk 12.00 uur. Zaterdag 11 januari o.l.v. P. Maas (deze excursie mag langer dürën~aïs~dë"deelnemers dat wensen). Zaterdag 8 februari o.l.v. G. Sponselee. AKTIE KNOTWILGEN KN0TEN. Het laatste blad was nauwelijks gevallen of de "knotgroep" stortte zich weer op en in de wilgen. We zijn nu bezig even ten westen van de Braakman, in de An— gelinapolder, langs de Spanjaardweg. Wie wat meer wil weten over de knotwilgen, in "Natuur Behoud", een uitgave van de Vereniging tot behoud van natuurmonumenten staat een interessant artikel over deze op veel plaatsen in Nederland voorkomende bomen. Echter, voor al degenen die meedoen aan genoemd werk, het volgende Over verzekering, enz. Op de laatste ledenvergadering werd een vraag gesteld over aansprakelijkheid van onze vereniging voor ongelukken, die on ze leden zouden kunnen overkomen bij bepaalde werkzaamheden als b.v. knotwilgen snoeien. Ons antwoord hierop moet zijn dat onze vereniging hiervoor geen enkele verantwoording draagt of kan dragen. Immers deze werkzaamheden gebeuren niet in opdracht van de Vogelwacht, maar op basis van vrijwilligheid door ieder lid of niet-lid persoonlijk, dus ook onder ieders eigen verantwoordelijkheid. Dit behoeft echter niemand af te schrikken om aan dit werk mee te doen. Ieder die in het dagelijks leven een dienstbe trekking vervult is nml. wettelijk verzekerd tegen ongevallen. Ook tegen die welke hem overkomen buiten zijn dienstbetrek king. Eventuele dokters- en ziekenhuiskosten vallen dan ook 74- onder de vergoedingen van ziekenfonds- of vrijwillige ziektekos tenverzekering. Alleen zelfstandigen of studerenden zullen zelf voor verzekering moeten zorgdragen als zij een uitkering wensen voor arbeidsonge schiktheid; maar dit geldt evengoed voor het leven van alledag. Tot slot: laten we niet vergeten dat we, bij elk ongewoon werk meer risico's zullen lopen en deze ook weten te aanvaarden. Daarom: blijf voorzichtig bij dit voor ons zeeuwse landschap zulk nuttige en mooie werk F.K. Haak. EXCURSIEVERS LAG, Pereboomsgat 28-9=1974. Plm. 9.00 uur begonnen 28 deelnemers aan een wandeling in het zuidelijk deel van de Moerspuipolder De weersomstandigheden waren nu niet bepaald best voor vogel waarnemingen rukwinden, zwaar overtrokken lucht en af en toe wat lichte regen. Ondanks het fraaie kleinschalige landschap waren er weinig vo gels te zien: 2 wulpen en 1 oeverloper aan het Pereboomsgat. 1 roodborst en 1 koolmees op Rode Sluis, wat witte kwikstaarten, boeren- en huis zwaluwen. Eén overvliegende blauwe reiger en daar mee was het wel bekeken. Wat de planten betreft was het wat beter: brunel nog in bloei, rode ogentroost, koningskaars, witte honingklaver en een 80-tal kaardebollen gezellig in een slootkant. Leuk was nog een ontmoeting met een zeer donkere bruine kikker, die na dievgrse liefkozingen weer terug in het natte gras werd geplaatst, en ruim 2 cm lange mestkever op de wandel mag ook niet onvermeld blijven. Te plm. 11.00 uur was de excursie ten einde en kon de heer Spon selee zijn rijdende winkel openen, M. Buise. bovenvermelde excursie: Leverkruid moerasstreepzaad witte dovenetel agrimonie ooievaarsbek (welke?) pastinaak klein kruiskruid kattedoorn rode ogentroost ereprijs (welke?) behaard knopkruid hondsdraf witbol dauwbraam raket herderstasje melkdistel (welke witte krodde middelste vergeetmijniet perzikkruid hopklaver kleefkruid rolklaver kropaar sintjanskruid kamgras 75

de Steltkluut | 1974 | | pagina 2