melganzevoet riet avondkoekoeksbloem koolzaad herik haagwinde akkerwinde watermunt akkermunt kamille (welke?) zilverschoon jacobskruiskruid kruipend stalkruid hrunel wilde peen muur heelblaadjes duizendblad paarse dovenetel boerenwormkruid margriet bijvoet knoopkruid (gewoon?) scherpe boterbloem engelwortel gele morgenster krulzuring paardestaart spec, vlasleeuwebek koningskaars wilde kaardebol smeerwortel bomen lijsterbes ruwe berk wintereik zwarte els spaanse eik canadese populier iep paddestoelen geschubde inktzwam glimmer inktzwam gele wasplaat halfbolronde storopharia amenita (was niet op soort te determineren). A, Klaassen e.a. VERSLAG HÏÏTEXCÏÏRSIE 12-10-1974. We waren met 8 jeugdige liefhebbers aanwezig, zodat we alle maal juist een zitplaatsje konden vinden. Het was nu binnen beter dan buiten: koude regenbuien uit NW, afgewisseld met zon. Opvallende verschijningen hebben zich niet voorgedaan. We zagen het bekende beeld van wintertalingen, wilde eenden enz Voor de hut, in het riet, waren voortdurend enkele rietgor zen actief, In het riet zagen we ook een pimpelmees en een vrvink. Tijdens de rondwandeling - die met een stortbui begon en ein digde - waren diverse paddestoelen het meest opvallend. Hier bij werd dan ook het langste stilgestaan, beter gezegd: op d grond gekropen. Gedetermineerd: kale inktzwam - stuifzwam - koraalzwam en slanke trechterzwam. TT T H.J. van der Hoeven. HÏÏTEXCIJRS IE 19-10-1974. Aanvang 9*00 uur. Aanwezig 3 leden. Helder weer, veel wind. 76 In de Spuikom: wilde eend 55 - wintertaling 80 - graspieper enkele spreeuw overvliegend - ekster 1 - waterhoen - meerkoet - watersnip 1 - blauwe reiger 2 - groenling 1 - frater 1 - het kleine spul houdt zich nogal in dekking) - bontbekplevier 5 patrijs 7 - znaglijster - koperwiek en kramsvogels in de struiken. Tocht voortgezet over spaarbekkens Braakman; wilde eend 1500 - slobeend 5 - tafeleend 50 - kuifeend 35 brilduiker 2 - meer koet 50 - witte kwikstaart 3 - zwarte kraai 2 - fuut 33 - bonte kraai 1 Punt recreatieterrein natuurreservaat: kluut 120 - zilverple vier 3 - grutto 15 - wulp 30 - groenpootruiter 3 - zwarte ruiter 2 - tureluur 20 - wintertaling enkele - wilde eend veel - kuif- eend 150 - bonte strand loper 1 - buizerd 1 grauwe gans 18 FeK. Haak. EXCÏÏRSIEVERSLAG OPGESPOTEN TERREINEN TERNEïïZEN, 26-10-1974n Te half twee meldden zich 11 veldwaarnemers onder de brug van Sluiskil, waar we al direct geconfronteerd werden met een vijf tal huis zwaluwnes ten welke tegen de onderzijde van de brug waren bevestigd. Ter plaatse hing een torenvalk biddend in de lucht. Op de eerste plas van het opspuitterrein zat redelijk wat gevo gelte: tafeleend 17 - bergeend 1 - meerkoet 9 - kievit 1 - slob-~ eend 1 m. - wilde eend 140 - dodaars 1 - veldleeuwerik 1 - grote mantelmeeuw 1Be rest van de spuitvelden viel ons eerlijk ge zegd zwaar tegen. Er waren weinig vogels: veldleeuwerik 1 - put-" ter 4 - bergeend. 6 - meerkoet 13 - witte kwikstaart 2 - grote mantelmeeuw 21 - zilvermeeuw 150 - ringmus 2 - wilde eend 2 - graspieper 1 - zwarte kraai 6. Onderweg werd nog een bruine kikker gezien, die op een van de dijkjes rondscharrelde. Ook waren er een vijftal doornappelplanten opgeschoten. Op het laatste moment v]ogen nog een 70-tal eenden over in V-formatie. Het waren zeer vermoedelijk zaagbekken. Einde van de excusie 15.45 uur. Mo Buise. VAN ONZE LEBEN. Jaar 1974Datum 1 juni. Terrein: uitbreiding kanaalhavens Terneuzen. Waargenomen soorten: Wilde eend 1 Zomertaling 1 Kluut 1 Kievit Scholekster 1 Tureluur Strandplevier ++2) Meerkoet Bergeend 77 Van de met 1) gemerkte soorten werden jonge vogels aangetroffen. 2)Nest naderhand gevonden door Sponselee en Buise Be met gemerkte soorten gedroegen zich zodanig, dat met zekerheid gesteld kan worden, dat er nesten en/of jongen aanwe zig waren.

de Steltkluut | 1974 | | pagina 3