digheden betreft vandaar die enorme soortenrijkdom al zijn er van elke soort niet zo veel exemplaren» De planten die in het water en langs het water staan zijn de volgende strandzoutgras (niet zoveel), riet (heel veel), rietgras (wei nig) waterrus (af en toe een paar), zeebies (behoorlijk veel), melde (weinig), engelwortel (stuk of 10), bereklauw (behoor lijk veel), lamsoor (weinig), akker- en watermunt (een paar groepjes), bitterzoet (weinig), rode ogentroost (behoorlijk veel), leverkruid (veel), zeeaster (+^e veel)» Veel voorkomende planten waren pitrus straatgras kamgras kropaar witbol struisgras engels raaigras pinksterbloem raket zilverschoon akker-honingklaver witte honingklaver hopklaver rode klaver witte klaver wilde peen hondsdraf grote en kl. ratelaar grote weegbree smalle weegbree ruige weegbree kleefkruid duizendblad klein hoefblad melkdistel paardebloem streepzaad Weinig voorkomende planten liesgras frans raaigras helm timotheegras kruipertje kleine brandnetel grote brandnetel krulzuring ridderzuring huiszuring veldzuring varkensgras zwaluwtong perzikkruid melganzevoet muur hoornbloem blaassilene scherpe boterbloem kruipende boterbloem blaartrekkende boterbloem klaproos koolzaad waren tuinwolfsmelk kroontjeskruid groot- en klein kaasjeskruid sintjanskruid bergbasterdwederik harig wilgenroosje moerasbasterdwederik fluitekruid zevenblad pastinaak duizendblad haag- en akkerwinde middelste vergeetmeniet smeerwortel witte dovenetel liggend walstro moeraswalstro glad walstro knautia canadese fijnstraal madeliefje behaard knopkruid valse kamille 84 herik veldlathyrus wilde averuit witte krodde vogelwikke bijvoet herderstas je voederwikke jacobs kruiskruid luzerne kleine ooievaarsbek speerdistel bochtige klaver margriet knoopkruid basterd klaver reukloze kamille akkermelkdistel aardbeiklaver boerenwormkruid heelblaadjes rolklaver echte kamille Planten die zeer weinig voorkwamen of waar er maar een paar van stonden waren de volgendes (die met streep zijn nogal zeldzaam) Guigelheil, brunel, moerasandoorn, zwarte nachtschade, valeriaan, wilde averuit, kruldistel, bremraap, moeslook, eenbloemigparel- gras, möëraskers, agrimonie, aardakker, breedbladïgë~örcEïS7~~ voorjaarszeggegevlekte orchlsT"""""" ---------------- ID TOTAAL 130 S00RTEH. Gedetermineerd door Adrie Klaassen. Willen degenen die gegevens hebben van wilde planten, plaats van voorkomen, hoeveelheden enz, deze doorgeven aan mij? Dit voor het vervaardigen van een overzicht hiervan. Adrie Klaassen, "VERSLAG JEUGDBIJEEDKOMST 1-11-'74 te Terneuzen. In het pikkedonker kwamen een aantal aktieve üeden bijeen bij de kinderboerderij in Terneuzen. We schrokken op van een vreselijk gebrul, dat ons deed denken aan een leeuw, Later bleek dat dit een hert was, dat zijn bronstgroep liet horen* Ondertussen was het allang half acht geworden en we konden niet binn.en, We kwamen er achter dat er hier geen plaats meer was en dat we moesten verhuizen naar een plaats elders in Terneuzen» Daar aangekomen, bij het licht, telde onze groep 16 man en 1 vrouw» Vlug begonnen we met onze conversatie. O.a. kwamen de vol gende punten aan de orde,* - De brief tegen de bespuitingen in de bebouwde kom, die verzon den is aan de gemeenteraad van Terneuzen. - Knotwilgenaktie. Waar en wanneer? - Over het poten van wilgen en het nut hiervan. - Steenuilen onderzoek met geluidsbanden - Over de doodgevonden Wouwaap bij de Otheense kreek. (Opm. red; zie onder doodgevonden vogels, pag. 78.) - Over de hut aan de Spuikom en een eventuele hut in de Braakman. - Inventarisatie van gebieden. - Het noteren van alle veldwaarnemingen, de doorzending en de ver werking ervan. £)pm. red; gaarne of sijstematisch of alfabetisch.) 85

de Steltkluut | 1974 | | pagina 7