- Inventarisatie van de wildtuin te Terneuzen, Met de vogels wordt onmiddellijk begonnen; met planten het volgende voor jaar Dit was maar een kleine greep uit alle punten die ter sprake kwamen. Enkele hiervan zullen worden besproken op de bestuurs vergadering. We hebben een gezellige en leerzame avond gehad en willen een keer per twee maanden zo'n bijeenkomst houden= Komt u ook eens? Peter Maas. JEUGDEIJEENKOMST OP 20-1 2-'74 TE TERNEIJZEN, De volgende jeugdbij eenkomst wordt gehouden op 20-12-'74 "te 20.00 uur in de kinderboerderij te Terneuzen. Wederom kan van gedachten gewisseld worden over alle ideen en plannen die onder onze jeugdleden leven. Reeds verricht werk kan besproken worden. Verder alles wat aan de orde gesteld wordt VERSLAG LEDENVERGADERING- OP 14-11-'74* De vergadering werd gehouden in lunchroom van Assche en be zocht door 25 leden incl. bestuur met uitzondering van de penningmeester die met kennisgeving afwezig was, De voorzitter opende met een aantal mededelingen waarvan de belangrijkste de schenking van fs 20.000 van de Stichting Aktie Natuur aan onze Vogelwacht. Deze gift is o.a, bestemd voor het oprichten van een obser vatiehut in de Braakman. De rest hopen we na rijp beraad te kunnen besteden aan één of meer doelen betrekking hebbende op het gebied van de natuurbescherming. Wat betreft de contributie, deze zal in 1975 niet veranderen. Gevraagd werd gegevens voor het Atlasproject en gevonden braakballen zo spoedig mogelijk op te sturen naar de voorz. Daar Mark Buise voor studie naar Amsterdam vertrokken is moeten veldwaarnemingen voortaan doorgegeven worden aan Peter Maas, Axelsestraat 65 Terneuzen, Door de heer Abrahamse zullen een 10-tal nestkasten voor kerkuilen worden gemaakt die door de heer Verjaal van. Staats bosbeheer zullen worden opgehangen in de- omgeving van de Braakman Om een inzicht te krijgen in de ontwikkeling van d3 wildtuin te Terneuzen is een groepje leden begonnen met het inventari seren van planten en vogels aldaar. Tot nu toe zijn al een 80 soorten planten gedetermineerd. Volgend voorjaar hopen ze er mee door te gaan. (Zie ook verslag jeugdbijeenkomst Punt 2, het aftreden van het bestuurslid de heer Koster. Bij gebrek aan candidaten voorgesteld door de leden, werd de candidaat, voorgesteld door het bestuur, de heer N. v.d.Kerk- 86 hove uit Koewacht tot bestuurslid gekozen. De rondvraag leverde een aantal problemen op. De heer Abrahamse vroeg of "De Steltkluut" kappers van knotwilgen moet verzekeren. Opm. red»; Zie voer antwoord pag, 74» De heer v.d. Steen .informeerde naar het resultaat van de toren- valkkasten, waarop de voorzitter antwoordde dat in 2 erven broed gevallen zijn geweest. We zullen echter'nog enige jaren verder moeten zijn om conclusies te kunnen trekken. De heer v.d. Steen bood aan jeugdleden en ook e.v, oudere leden op te leiden tot vogelkenners. Hiervan zal dankbaar gebruik ge maakt worden. De heer Tombeur vroeg zich af of het niet beter is alle kreken in plaats van de wildtuin te inventariseren. Hetgeen het bestuur deed opmerken, dat de wildtuin een zekere opvoedkundige taak moet hebben, iets dichter bij de mensen. De inventarisatie van d Otheense kreek sluit hier mooi bij aan. Na de pauze werd een serie prachtige dia's vertoond, vervaardigd door de heren Grootjans en CoppensVogels, planten, vlinders, insecten en kikkers uit onze omgeving gingen met duidelijk com mentaar aan onze ogen voorbij. G. Ottens, SAAFTINGE EXCURSIE 17-11-'74. Rond half tien verzamelden 56 stoere vogelwaarnemers en -sters zich bij Emmahaven, die hun leven weer eens gingen riskeren in de wildernissen van Saaftinge. Na een fikse cross-country, die gelukkig geen banden kostte, geraakten we bij ons doel. We beslo ten het maar te wagen, om met volle moed de blubber in te stap pen en een paar uur later totaal uitgeput uit dezelfde blubber proberen weg te geraken. Onderweg kwamen we plots een luxe weg tegen, die bestond uit één rijtje tegels. Na beide schaapskooien te hebben bezichtigd kwamen we aan bij de Schelde. In de verte zagen we op het strand een groep eenden zitten en we gingen over tot een gezamelijke stormaanval. Hier konden de arme beesten blijkbaar niet tegen en ze gingen op de wieken. Even later suisden ze allemaal rond onze oren en we za gen ze letterlijk vliegen» De groep van duizenden eenden be stond voornamelijk uit smienten, wat wilde eenden en een enkele pijlstaart. Na dit fraais te hebben aanschouwd moesten we terug keren, want het water kwam alweer op. We passeerden weer de twee schaapskooien over hetzelfde paadje en kregen weldra weer vaste grond onder onze voeten. Aangekomen bij de milieu verontreini gende auto's, vloog er een velduil weg die blijkbaar niet ge stoord wenste te worden. Al kostte het veel leed en moeite, we hebben toch een fantastische excursie gehad, geziene vogels; Huiszwaluw 4, zilvermeeuw 20, kievit 10, graspieper 15, bonte 87

de Steltkluut | 1974 | | pagina 8