Xe Terneuzen een bijeenkomst gehouden voor alle jeugd leden Gesproken zal worden over inventarisatie: hoe, wat en waar; voorkomen verstoring; vakantiebezigheden etc o Inbreng van de aanwezigen wordt op prijs gestelde De voorzitter zal tijdens de bijeenkomst aanwezig zijn, STICKERSo Momenteel hebben wij stickers van onze Vogelwacht - het bekende embleem - in voorraad o De prijs per stuk bedraagt 30 cent- Verkrijgbaar - ook voor doorver koop - bij de bestuursleden en in café Buijs op de Emmahaven. SHIRTS o Voor belangstellenden kunnen we een shirt laten be drukken met het opschrift VOGELWACHT DE STELTKLUUT. De prijs bedraagt ca= f, 15.- per stuk, als we 20 ex, gelijktijdig bestellen. De verkrijgbare kleuren zijn: oranje, geel, groen en blauw. De kleur van de opdruk is blauw. De maten zijn Portu gees d=w=z. iets ruimer dan normaal. Wie normaal S (small) heeft moet nu 164 nemen. De andere maten zijn M en L. Ook bij deze maten een maat 'lager nemen. Ie mand die normaal M heeft, moet in dit geval S nemen. Wie belangstelling heeft kan dit kenbaar maken aan G. Sponselee. UITSLUITEND SCHRIFTELIJK voor 1 juli a. s - Duidelijk opgeven welke kleur en maat gewenst wordt. Als er geen 20 aanmeldingen zijn, wordt de stukprijs te hoog. Dan laten we de zaak niet doorgaan. In elk geval wordt u op de hoogte gehouden. Vergeet dus niet naam en adres op te geven bij de bestelling. BESCHERMDE DIEREN Eind april hebben we aan alle scholen een circulaire gezonden, waarin de onlangs beschermde diersoorten worden genoemd. Largs deze weg nogmaals het verzoek a&n alle leerkrachten dit onderwerp eens in hun biolo gieles aan de orde te stellen, NIET SCHIETEN TORENVALK0 Op 11 mei hebben Mare Buise en ondergetekende dit - hopelijk bekende - bord aangebracht aan de boom waarin een Torenvalk zijn nest heeft. Dit broed- geval is in de omgeving van Zuiddorpe. 34, EXCURSIEVER3LAG 13-4- 74 (Veekhoek) Weer: zonnig, koele noordoostenwinddroog. Aantal deelnemers: 22. Gestart werd om 9.00 uur met een wandeling rond de Wilhelm muspolder. Links van ons de Zandpolder met baltsende kie vitten en zingende veldleeuwerikken. Rechts de Wilhelmus- dijk met populieren, veel struikgewas en een zich reeds goed ontwikkelende kruidenlaag waartussen diverse kleine vossen en dagpauwogen rondfladderden. Verder waren er wat verkeersslachtoffers onder de padden te betreuren alzo ook een dode watersnip die in het prik keldraad was verstrengeld. Het struikgewas langs de zeedijk viel toch wat tegen daar er vrijwel geen zangvogels in gehoord werden, wel diverse houtduiven. Op de slikken aan de veekhoek was het behoorlijk druk; scholeksters en pijlstaarten voerden de boventoon. Vogels: witte kwik 4 ex; grauwe gans 1 ex; scholekster 150 rietgors 1; patrijs 1 pr; wilde eend 7 m 3 vr; graspie per 1 baltsend; koperwiek 50; kramsvogel 20; koolmees 1; merel 1; matkop 3; roodborst 1; heggemus 2; groenling 5; zanglijster 1 nest eieren; winterkoning 3; kievit 4; waterhoen 4; bergeend 30; kneu 10; vink 1; zwarte kraai 4; pijlstaart 140; tureluur 5; fitis 1; scholekster 150; wulP 20M. Buise, HUTEXCURSIE 20-4-'74. De hele week mooi weer en uitgerekend szaterdagsmorgens een fien windje uit het noorden met een bewolkte grauwe lucht. Om negen uur verzamelden zich druppelsgewijs een 15-tal vogelwachters in de hut om een excursie te maken onder leiding van F0K0 Haak. Vanuit de hut zagen we enige groenlingen overvliegen en een rosse grutto gaf gedurende 5 minuten een solo show in vliegkunst, waarna met gezamenlijke stemmen werd aangenome dat het ook werkelijk een rosse grutto was. Veldleeuwerik ken en graspiepers vlogen af en aan en het getureluur van de tureluurs was niet van de lucht. Een paar kapmeeuwen liepen rustig te fourageren op enige afstand van de hut. De excurs l ei ei der besloot met ons allen een wandeling te maken rond de boezem wat in het algemeen de ge?/oonte is. Terwijl Dnze aandacht werd opgeeist door tal van buitelen de kievitten zagen we bergeenden en talingen opvliegen en 35,

de Steltkluut | 1974 | | pagina 2