LEZING J, v.d. KAM. Op 19 november a.s, te 20.00 uur is er in De Halle te Axel een gezamelijke avond van de ZVU afd. Axel en onze vereniging waarop de bekende cineast van de Saaftinge-film Jan van der Kam een dia-inleiding houdt van ruim één uur. Daarna vertoont hij zijn films s v ff... Waddenzee-Vogelland De-Grote Stern Duur van elke film ca. 30 minuten» De toegang voor onze leden is gratis. Geen 'enkel lid mag dez>e avond missen. - AANVULLING STELTKLUUT NUMMER 4. In de vorige aflevering van de Steltkluut zijn helaas op pag» 53 2 regels weggevallen* Onze excuses hiervoor aan de heer H, v.d. Hoeve Na Kemphaan moet worden bijgevoegd? Wulps incidenteel (o) in: feb-apr=jul=novj niet gebr. Watersnip: regelmatig (x) in janvfeb-mrt-apr-dec incidenteel: aug-sep-okt$ niet gebroed. EXPO AXEL. Ook dit jaar waren we weer met onze stand en diverse verkoop artikelen op de Expo te Axel. We hebben er in totaal voor f. 234?95 verkocht en we konden 8 nieuwe leden inschrijven. Bijzonder veel dank zijn we verschuldigd aan alle medewerkers, die deze goede resultaten mogelijk maakten. Vooral Peter Maas, Kars Ottens en andere jeugdleden hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt- De stand staat thans in de foyer van de Halle te Axel. Langs die weg hopen we onze vereniging in Axel wat meer bekendheid te geven. RESTANTEN VERKOOPARTIKELEN. De tijd voor kerstkaarten is nog niet direct aangebroken, maar we willen er onze leden toch op attenderen, dat we nog enkele restanten van de Expo hebben nl« vogelkaarten, paddestoelkaarten bloemkaarten en knipplaten welke bijzonder geschikt zijn ter illustratie van verslagen en werkschriften van scholieren, Stickers hebben we ook nog en het boekje CANISVLIET is ook nog bij ons verkrijgbaar. Verkrijgbaar op alle excursies en op aanvrage bij de voorzitter, EXCURSIEVERSLAG, Axelse Vlakte 31-8-1974- Plm, 20 deelnemers meldden zich te 8,00 uur aan de Axelse Sas sing vanwaar koers werd gezet naar het voormalige bruggetje 62. over het zijkanaal naar Axel, Daar begon de eigenlijke tocht. In het begin was het niet bar met de vogels» Op de lage wei landen van de Dekkerspolder bleek maar weinig te zitten» Vanaf de Suikerdijk hadden we een mooi uitzicht over deze weiden. In de Nieuw Papeschorpolder hielden zich twee Torenvalken op waar van er een in een luchtgevecht met een ekster was verwikkeld. Meer naar het oosten bemerkten we een troep Goudplevieren in de Dekkerspolder, samen met wat kievitten op het land. Langs de Ameliaweg viel een fraaie vegetatie te bewonderen met o.a, Agrimonie, gele en witte honingklaverkattestaart en kale jonker. Ook een Bruine kikker poseerde gewillig voor ons groepje. De excursie eindigde te plm. 10.30 uur. Waargenomen vogels: oeverzwaluw 1, scholekster 1, wulp 2, wa terhoen 10, witte kwikstaart 3> kievit 100, goudplevier l60, watersnip 2, oeverloper 4? ekster 10, kleine mantelmeeuw 1, tortelduif 1, zwarte kraai 9> groenling 100-tal, roodborst 1, heggemus 1, winterkoning 2, merel 2, koolmees 2, pimpelmees 3? wielewaal 1, putter 3? grote lijster 1 en torenvalk 2, M.A. Buise. UIT DE CORRESPONDENTIE met leden en belangstellenden. Op 4 juni 1974 heb ik - en ik ben daar voor 99$ zeker van - een Sneeuwgans gezien in het Klein Hondegat in Saaftinge. Ook zag ik daar een woerd van de Tafeleend en op 15 juni een vrouwtje van de Baardmees met een insect in de snavel op de platen van het Hondegat. Op 14 juli zijn er 3 Grauwe ganzen waargenomen aan het eind van de Tweede Platte Plaat. Deze heb ben vermoedelijk hier overzomerd. Van deze ganzen heb ik er een in de hand gehad met verlammingsverschijnselen in de vleu gels. Twee dagen later heb ik de vogel doodgevonden. Op 15 au gustus vond ik op dezelfde plaats een overjarige bergeend met verlammingsverschijnselen. R. Bleyenberg. Opm» redectie: We willen uit bovenstaande waarnemingen van verlammingsverschijnselen bij vogels nog geen conclusie trek ken. We willen het feit maar even signaleren. Op 12 en 13 september 1974 lag langs de weg te Reuzenhoek een dood konijn. Kennelijk aangereden. Op vrijdagmiddag 13 september, toen ik er langs fietste zag ik op het dode konijn een langwerpig diertje zitten. Ik stapte af en liep er heen. Het was m.i. een jong wezeltje. Langwerpig, donkerbruin met een wit plekje op de borst. Het beestje bleef zitten, liep na een poosje de berm verder in en kwam weer terug op het dode konijn zitten, waar het zich 63- V

de Steltkluut | 1974 | | pagina 2