hebben beluisterd kwamen we er achter dat het een boompieper was. Zo zie je maar weer dat er altijd wel weer iest te le ren valt, We konden ook nog iets leren over kikkerdril. Dhr, Sponselee vertelde hoe je kikkerdril v/d bruine kikker kunt onderscheiden aan dat van de groene kikker. Het hier gevonden kikkerdril was duidelijk van de bruine kikker, In de verte hoorden we alweer een van de eerste koekoeken,, terwijl ook de zwaluwen aanwezig waren. Waargenomen vogels Z zingend, Dodaars baltsend, Blauwe reiger 5? wilde eend 3 paar, slob eend 1 paar, bergeend 2 paar, torenvalk 2, patrijs 6, meer koet *10, winterkoning 15 Z, merel 10 Z, Zanglijster 15 Z, Roodborst 6 Z, koolmees 4 Z, matkopmees 4 Z, pimpelmees 8 Z, kuifmees 1, koekoek 1 Z, groene specht 3 Z, zwarte kraai 4 h 1 ei gevonden, vlaam3e gaai 2, tjiftjaf 2 Z, grote bonte specht 15? spreeuw 30 Z, ringmus div,Vink 2 Z, houtduif div., fitis 3 Z, Groenling 15 Z, ekster 7 Z, kievit 10c Boompieper 3 Z, veldleeuwerik 8 Z, kokmeeuw div,, wulp 2, heggemus 8 Z, zilvermeeuw 4? holenduif 2, kneu 10 Z, boerenzwaluw 3» PMaas NA C HTEGA LENEXC CTRS IE LINIEDIJK, HULST 1 6-5-'75, Deze keer hadden we een heel andere excursie. Normaal zijn de excursies 's morgens vroeg, nu eens s avonds laat, met als doel de zang van de nachtegaal. De nachtegaal, die men de grootste aller zangers noemt. Dit wilden we nu wel eens zelf beluisteren en wel bij de Liniedijk in Hulst, Daar kwamen we bijeen, het was al donker, het maantje liet zich maar af en toe zien en was nog lang niet vol, zodat we hier weinig tot geen licht van hadden» Het aantal deelnemers werd geschat op 42= Dit kan best meer of minder geweest zijn, want het is lang niet gemak kelijk om in het donker een groep mensen te tellen, die dan nog niet stil staan ook. Maar ondertussen waren we zo'n beetje de hele Liniedijk afgelopen en nog steeds geen nachtegaal. Wel liet heel even een steenuil zich horen, en ook een waterhoen en een meerkoet. Maar dat waar we voor gekomen wa.ren liet zich niet horen» We besloten het dan maar te doen met behulp van een cassetterecorder. Midden in het veld beluisterden we opnamen van de nachtegaal, Misschien reageerde de koning der zangers wel. Maar nee hoor, geen succes. Het was inmiddels al erg laat geworden 60. en we besloten dus maar om de aftocht te blazen. Gehoorde vogels: Kievit; steenuil; meerkoet; waterhoen; houtduif; fazant; pa trijs; nachtegaal 1 dan toch nog, maar wel heel even en lang niet iedereen hoorde het. P. Maas. JEU GD BIJEENKOMS T 9-5-'75. Besproken werden de volgende punten: - De waterwildtellingen, die we gehouden hebben op 13—4— f75» - let afsteken van dijken voor de oeverzwaluw, Sjaak Verhelst zou een dijk bekijken in de buurt van Sluiskil. Ondertussen is gebleken dat deze dijk stijl genoeg is zodat we er niets aan hoeven te doen, - Inventarisatie broedvogels, We bekeken hoe we de waarnemin gen moesten bewerken. - Atlasproject» Mare Buise wist ons over te halen om van het jaar 4 blokken te doen» Namelijk dat van Terneuzen, Sluis kil, Axel en Zaamslag, - KruipexcursiesOp deze excursies worden dus alleen de planten bekeken. Suggesties kwamen naar voren om deze te houden bij het Groot Eiland of het Pereboomsgat PMaas VERSLAG SAAFTINGEEXCÏÏRSIE 27-5-175 Veel deelnemers waren er deze keer niet, zodat we eens een rustige excursie konden houden en op het gemakje begonnen we alles te bekijken» Een mannetje bruine kiekendief vloog laag over het schor, maar werd fel aangevallen door de vogels die daar broedden. Een paartje kluten moest hun nest tot het uiterste verdedigen tegen een kokmeeuw die kennelijk uit was op een lekker hapje» Een kemphen vloog nogal eigenaardig op en we hoopten op een broedgeval» Met z'n allen doken we in het gras om te kijken of mevrouw niet eens wilde terugkeren naar het eventuele nest. Maar dit alles was valse hoop en na een tijdje her vatten we onze wandeltocht. Op het schor zelf zaten 3 hazen knus bij elkaar te genieten van de ondergaande zon, terwijl hier en daar wat konijntjes vrolijk rond huppelden. In het kreekje naast de gasdam kwamen we een eenzaam zwem mend kuiken tegen. We dachten dat het zijn ouders kwijt was geraakt en dat het dus later opgepeuzeld zou worden door de meeuwen. Maar gelukkig zwommen daar ook nog 4 andere jonge eendjes rond en ook de vogels die hier voor verantwoorde- 61

de Steltkluut | 1975 | | pagina 5