brochure nestkasten Peter Maas stelde een "brochure samen over nestkasten. In 12 bladzijden tekst worden tekeningen en maten gegeven voor nestkasten bestemd voor o3a, holenbroedershalfholen- broeders, steenuil, torenvalk, gierzwaluw e.v.a, De brochure is verkrijgbaar bij alle bestuursleden af, 1,- per stuk. Per post, te bestellen bij de penningmeester. Voor adressen zie achterpagina. AVIFAUNA EU SAAFTINGEBOEK. Van beide uitgaven hebben we nog exemplaren voor onze leden (en anderen) beschikbaar A f, 7>50 per stuk mits afgehaald bij G» Ottens of G. Sponselee» Per post f, 10,- per stuk. Storten op girorek. nr. 304262 tnv. G. Sponselee, Saxhavenstraat 5, Hulst, Vermelden wat gewenst wordt. EXCURSIES Zaterdag 29 november. Bezoek aan Zwartenhoek olv. F, Tom- beür7~Verzamelen te 9*30 uur op Axelse Sassing. Laarzen zijn aan te bevelen, Zaterdag 20 december. Excursie in de omgeving van Maurits- fort"nabï3"HoêkT"Verzamelen te 9-30 uur aan de Nol bij Mau- ritsfort op de weg naar Philippine. HUTEXCURSIES Op navolgende zaterdagen is er van 9®00 - 12,00 uur gelegen heid een geleid bezoek te brengen aan de Jan Dekker-observa tiehut aan de Spuikom te Terneuzen. 18 oktober olv, H. v.d» Hoeven; 15 november olv, P, Maas; 22 november olv. G, Ottens. REACTIE VAN DE GEMEENTE SAS VAN GENT 5 september 1975» Mijne Heren, Naar aanleiding van uw publicaties in "De Steltkluut" van augustus 1975? jaargang 5? nummer 4? menen wij er goed aan te doen u te laten weten dat het daarin bedoelde kreekje in de van Remoorterepoldermet de omringende dijken, is aangewezen als beschermd natuurgebied, In het bestemmings plan "Buitengebied" zdjn derhalve ter conservering van het gebied de nodige beschermende bepalingen opgenomen» In het vertrouwen u met deze informatie van dienst te zijn geweest tekenen wij met de meeste hoogachting, wogo W.R.V. Dusarduijn, Burg. M.C. Bombelijn, Secr, Hartelijk dank gemeente Sas van Gent, zowel voor Uw reactie 82. als voor de aanwijzing tot beschermd natuurgebied van het bedoelde kreekje. Het Bestuur» VRAGEN OVER JACHT, Onderstaande brief richtten we aan de ambtenaar Buitendienst van de Directie Faunabeheer, de heer H. Griffioen te Kapelle - Op onze jaarvergadering hebben we een paar vragen gekregen, waarop we het antwoord niet weten. De vragen kwamen naar aanlei ding van de mededeling dat op de schorren of slikken voor De Braakman door een Duitser scholeksters zijn geschoten. De vragen zijn: a. Mag er op de Westerschelde vanaf een boot gejaagd worden? Zo nee, waar staat en hoe luidt de tekst van deze verorde ning/wet b. Als men met een boot de slikken nadert en men verlaat de boot, mag men dan op de slikken jagen? c. Kan iemand een jachtakte krijgen als hij geen 40 Ka, resp, 10 ha, (waterwild) jachtveld heeft (pacht)? Indien ja wie geeft zo'n akte dan af en op welke gronden en voor welke terreinen? d» Mag iemand met bv. 50 Ka, jachtterrein gelijktijdig met 2 of meer geweren jagen (gastjagersVoor waterwild dus met meer dan 5 geweren e. Kan iedere buitenlander, die hier geen jachtterrein heeft, wel een akte krijgen, alleen op grond van gastjagerschap f» Wilt u op deze vragen antwoord geven en mogen we de antwoor den opnemen in ons periodiekje De Steltkluut U bij voorbaat dankend enz. - Antwoord van de heer Griffioen: a. ja. De rivier de Westerschelde is het eigendom van de Staat der Nederlanden en in beheer bij de Dienst der Domeinen te Goe3. Het genot van de jacht werd verhuurd» b. neen» De door u bedoelde gronden zijn niet voor het genot van de jacht verhuurd. c. neen. Zie de beschikking van de Min» v, Landbouw dd. 13-4-'61, L/Fb 1500. Tenminste 40 ha, bejaagbare grond, waarin een straal van 150 m. Waterwild jacht tenminste 1 ha» water met een directe aarpaling van 10 ha. water, Straal en afmeting zie de beschikking. Een gastbriefje om in tegenwoordigheid van de gatheer te jagen is een jaar geldig en de jachtakte wordt afgegeven door de Bur gemeester van de woonplaats waar de gast jager woont. Vreemdelingen verkrijgen een jachtakte, met opgave van reden jachthuurcontracten, vergunningen, kadastrale gegevens enz.) van de Commissaris van Gemeentepolitie te s-Gravenhage 83.

de Steltkluut | 1975 | | pagina 2