d» ja, van 1 tob onbeperkt aantal landwildjacht idem (waterwildjacht e, ja. Volledige jachtakte, zonder beperkingen (Burgemeester) Buitenlander C.v.P. te s-Gravenhage0 f„ ja. Ik wil u er evenwel op wijzen, dat uit zonderingen de regel bevestigen, zowel om te jagen als om een jachtakte te verkrijgen. Als bijlage ter inzage een ex. van de Jachtwet (waarin op genomen de eerder genoemde beschikking van 1 31 blz. 234 e.v. Mogelijk kunnen we een en ander bij onduidelijkheden eens nader bespreken. w.g» H. Griffioen, Hartelijk dank; heer Griffioen. Onzerzijds willen we nog opmerken dat scholeksters volgens de Vogelwet bescherming genieten en het doden enz» van deze vogels zonder meer verboden is voor iedereen. FIETSTOCHTEN, Onder leiding van de heer As de Kind worden twee fietstoch ten gehouden in de omgeving van Hulst, Zondag 26 oktober naar de WMZ-bossen van Sint Jansteen en Cl!ngë7~Verzamëïën te 9,30 uur aan het kantoor van de Neder landse douane te Kapellebrug (weg Hulst-Sint Niklaas), Zondag 16 november langs de Liniedijk naar de WMZ-bossen van"Clïngi7~Verzamelen te 9» 30 uur op de Markt te Hulst. Beide tochten duren tot ca, 12e00 uur. Kleding aanpassen aan de weersomstandigheden, hetgeen in houdt dat laarzen gewenst kunnen zijn, OOK NIET-LEDEN ZIJN OP DEZE TOCHTEN VAN HARTE WELKOM, (zoals overigens op al onze excursies)» VERSLAG JEITGDBIJEENKOMST 12-9-1975. Besproken werden navolgende punten: 1 s Hei; blok waar de Braakman in ligt wordt in het vervolg ook door eer paar jeugdleden van De Steltkluut geïnventa riseerd t0b,v, het Atlasproject, 2s Verzocht werd vindplaatsen van beschermde planten door te geven aan de heer Sponselee» Hij zal de vindplaatsen in kaart brengen, 3» Zij die hoogwatervluchtplaatsen van vogels weten worden verzocht deze door te geven aan Peter Maas, 4, Hoe moet het archief (overnemen van gegevens uit de aan tekenboekjes van de verschillende waarnemers) worden voort gezet nu Mare Buise weg is Voorgesteld wordt de volgende werkwijze (die aanmerkelijk 84. minder tijd vergt): gebruik een ringmap en werk met carbonpa pier bij het inschrijven» De doorslag kan dan ingeleverd worden. 5, Gevraagd werd of de zwaluwnesten aan de Kraaghoeve moeten worden uitgestoken? De kans bestaat dat er dan volgend jaar op merkelijk minder broedparen zijn. Dit was ook dit jaar reeds het geval 6. Kunnen er excursies georganiseerd worden op zondagen? Dit vooral voor diegenen die !s zaterdags geen tijd hebben» Voorgesteld wordt ook meer excursies te organiseren met het doel planten te bestuderen zg. kruipexcursies 7o Of er niets gedaan kan worden aan het steeds toenemende ver schijnsel dat honden niet aan de lijn worden gehouden in natuur gebieden, met name in De Braakman, 8» Of De Steltkluut niet in contact kan treden met Vogelwacht M,t Duumpje" uit West Zeeuws-Vlaanderen» Gedacht wordt aan ge- zamelijke excursies e.d, 9, Gevraagd wordt of het bestuur iets kan doen aan het ongemo tiveerde en ondoordachte maaien op verkeerde tijden in natuur reservaten zoals in De Braakman, waar midden in de bloeitijd van Parnassia en Moeraswespenorchis honderden exemplaren syste matisch werden vernietigd. De aankondigingen van de jeugdvergaderingen zullen in het ver volg weer in De Steltkluut verschijnen, daar de opkomst tegen woordig zeer gering is. Het aantal jeugdleden binnen de vereni ging is toch tamelijk groot, dus wat dat betreft zou het zaal tje waar we altijd samenkomen propvol kunnen zijn. Ook vrouwe lijke geinteresseerden zijn van harte welkom op onze gezellige, maar vooral nuttige, vergaderingen (met koffie) om hun stem te laten doordringen naar de hogere bestuursregionen. A» Klaassen, Op de bestuursvergadering van 16 september zijn bovengenoemde onderwerpen aan de orde geweest» Betreffende punt: 5 o Voorstel: laten zitten. Vroeger werden ze evenmin uitgesto ten. Hiermee is niet gezegd dat uitstoten direct nadelig zou zijn (bedoeld wordt uiteraard na de broedtijd), maar noodzake lijk lijkt het ons niet» 6» Dat kan». Het excursieprogramma tot en met december staat vast, maar volgend jaar zullen we enkele tochten op een zondag plannen. Een kruipexcursie zal in ieder geval komend voorjaar in het programma worden opgenomen. 7 en 9» Hierover zal contact worden opgenomen met Staatsbosbe heer» 8. Sponselee heeft regelmatig contact met de Zwart van West» 85.

de Steltkluut | 1975 | | pagina 3