Gezamelijke excursies zouden alleen zinvol kunnen zijn bv. in De BraakmanVoor andere gebieden worden de afstanden vrij snel erg groot. Overigens; de leden van West zijn steeds op onze excursies welkom en wij op die van hen, VERSLAG KRIIIPEXCIIKSIE "OMGEVING GROOT EILAND" 50-8-1975. Om 9 uur verzamelden zich een 20-tal deelnemers. Ru niet met de bedoeling vogels te observeren, maar dit keer om de plan tenwereld eens wat van dichterbij te bekijken. Gewapend met allerlei spullen zoals jampotjes voor vlinders en insecten en flora's en loupes voor de kruiden. Het was fantastisch weer dus met veel optimisme gingen we aan de slag. Er werd gesplitst in twee groepen. Be ene groep ging naar het "Plaatje" de andere nam de dijk tussen Catharine- en Riet- en Wulfsdijkpolder voor haar rekening. Al gauw versper de een onbekende plant ons de weg. Ook nu bleek maar weer al te duidelijk dat het soms niet gemakkelijk is een plant op naam te brengen, maar na lang zoeken kwamen we er toch achter dat het heggedoornzaad was. Een grote bonte specht liet zich verscheidene malen horen en ook waren er veel putters en mezen aanwezig. Langs de dijk stonden opmerkelijk weinig planten, waarschijn lijk omdat die een keer helemaal bespoten is geweest en zo doende alleen de "lagere planten" nog een kans kregen zich te ontwikkelen. Wat dat betreft had de andere groep iets meer succes vanwege de veelzijdige vegetatie aan land-, moeras- en waterplanten. Al met al konden we terugzien op een zeer wel geslaagde excusie, en we hopen dan ook dat er nog veel van zulke kruipexcursies zullen volgen. Met volle notitieboekjes en volle buiken van de (dauw)bramen aanvaardden we de terugreis. PLANTER; (roze of stijve) basterdwederik engelwortel koekoeksbloem moeraswalstro zeeaster zeegroene muur zeebies haagwinde moeraskers rode ganzevoet heggedoornzaad bingelkruid 86 zilverschoon akkermunt straatgras witte klaver hondstong luzerne schijfkamille jacobskruiskruid knopherik kropaar guichelheil hondsdraf heermoes smeerwortel bitterzoet hop heggerank leverkruid ringelwikke kruipende boterbloem varkenskers akkerwinde scherpe boterbloem riet knoopkruid melkdistel veenwortel grote brandnetel dauwbraam harig wilgenroosje watermunt avondkoekoeksbloem grote weegbree echte kamille akkerdistel paardebloem hopklaver smalle weegbree speerdistel vogelmuur varkensgras pastinaak engels raaigras gewoon knoopkruid kattedoorn witbol ruw beemdgras vogelwikke PADBESTOELER; honingzwam inktzwam (spec.) geweizwam houtknotzwam akkerchampignon elfenbankje boletus (xercomus) chrysenteron reukloze kamille ridderzuring herfstleeuwetand valse voszegge perzikkruid klaproos melganzevoet ruwe bies voederwikke wilde peen klein hoefblad agrimonie rode waterereprijs mattenbies akkerereprijs waterrus fraai duizendguldenkruid smalbladig kruiskruid blaartrekkende boterbl. wollige munt (langs de sasdijk nabij Luntershoek) kromstaart VLINDERS atalanta 2 ex. kleine vos ±15 ex, gammauiltje 5 ex. lieveling 1 ex, bont zandoogje 2 ex. klein koolwitje ±10 ex. hooibeestje 1 ex, Adri Klaassen, fiuitekruid grote ereprijs herderstasje kweek guldenroede madeliefje zwaluwtong duizendblad krulzuring kl„ ooievaarsbek rood zwenkgras uitstaande melde koolzaad hennepnetel zw, nachtschade biggekruid rode ogentroost rode klaver sintjanskruid kleefkruid hoornbloem mid.vergeetmeniet INVENTARISATIE BR0EBV0GELS 1975» Zij die nog over gegevens beschikken betreffende broedgevallen van onderstaande soorten, worden verzocht deze mede te delen aan de personen die de gegevens bewerken, fut en dodaarsKars Ottens; grutto: A, de Rijke; steenuil: L, en J, Calle, P, Maas; roerdomp, wouwaapje, water- en andere rallen: P0 Maas; Van bovenstaande soorten kunnen de gegevens doorgegeven worden aan P. Maas, die voor distributie zorgt, gierzwaluw: G, Ottens; torenvalk: M, Buise, thans G. Sponselee; uilen en dagroofvogels: B, Grootjans; 87,

de Steltkluut | 1975 | | pagina 4