Op de spaarbekkens werden enige "speciale" soorten als een sperwer die pijlsnel voorbij vloog, een 4-"tal nonnetjes en waarschijnlijk een ijsduiker gezien!(hit is inmiddels zeker. Red, Waargenomen vogels MauritsfortBaardmees 4> roodborst 1; veldleeuwerik 5graspieper 3 5 watersnip 75 koperwiek 14; kemphaan 1; kramsvogel 4; witte kwikstaart 1kauw 1; riet gors 23 wulp 2; kievit 15; ringmus 15; zwarte kraai 1; heggemus 1 Waargenomen vogels SpaarbekkensWilde eend 1250; slobeend 60; fuut 30; bergeend 1; grote zaagbek 50; tafeleend 200$ kuif eend 100; brilduiker 10; middelste zaagbek 1 <3zwarte ruiter 3; nonnetje 3 en 1 <J; blauwe kiekendief 1 sper wer 1; meerkoet 30; kolgans 600; torenvalk 14 bonte kraai 10; aalscholver 1; patrijs 6; sijsje 10. Zoogdieren1 dode fret. A, de Rijke. VERSLAG EIETSEXCÏÏRSIE 11-1-1976. Route: St. Jansteen - Gr. Eiland - WMZ-bossen. Ra een hele nacht regen troffen we op de morgen van de excur sie naast een stevige noordwesten wind ook 38 deelnemers aan die te Sint Jansteen stonden te wachten op het vertreksein. Ra "marsafspraken" gemaakt te hebben: de groten voorop, de kleinen achteraan en extra voorzichtigheid op de kruispunten, zette de hele sliert zich in beweging. Vooral de allerjongsten hadden bijzonder onder de harde wind te lijden, Bij het Groot Eiland kregen we al spoedig meerkoe ten, wintertalingensmienten en bergeenden in de kijker. Plotseling werd onze aandacht getrokken door een bijzonder grote roofvogel, die zich op zo'n 150 a 200 m afstand van ons bevond. Het enige kenmerk dat duidelijk zichtbaar was bij de zittende vogel, was een witte schoudervlek. We kregen niet de kans om tot een juiste determinatie te komen. Ra nog enkele wederwaardigheden - een valpartijtje en een buiteling in het water - kwamen we te 12.30 uur weer thuis. Waargenomen vogelsbuizerd 1torenvalk 1grauwe kiekendief 1; knobbelzwaan; smient; kneu; vink; graspieper; veldleeuwe rik; bonxe- en zwarte kraai; roek; ekster; vlaamse gaai; do- daarsblauwe reiger; meerkoet; waterhoen; kievit; kramsvogel; koperwiek; kauw; kolgans; wulp; zilvermeeuw; kokmeeuw, WMZ-bossen St. Jansteen: grote lijster; koperwiek; kramsvogel; kievit; wintertaling; wilde eend; fazant; patrijs. Totaal alhier ongeveer 36 soorten. Al met al een mooie fietstocht en velen beloofden ook aan de volgende tocht te zullen deelnemen. Als vogelwachter en veld- 4- waarnemer deed het mij een groot genoegen ook deelnemers van buiten Hulst op deze tocht te mogen ontmoeten, A. de Kind. EXCURSIEVERSLAG SAAFTIRGE 18-1-1976. Om negen uur hadden zich bij Emmahaven ruim 60 mensen verza meld om onder leiding van de heer J, Rève een tocht te maken door het enige overgebleven schorrengebied van enige omvang van Zeeuws-Vlaanderen. Dit was gezien de mist die 's morgens over de velden hing eigenlijk nog een onverwacht grote op komst. Het is natuurlijk mogelijk dat de gratis erwtensoep na de excursie een doorslaggevende factor voor ons Rederlan- ders is geweest. Enfin, besloten werd een eindje de dijk te volgen, om daarna het schor in te duiken. Aan de aangespoelde plantenresten tegen de dijk was te zien dat het water bij de storm van 3 januari maar 1-jjr meter te kort kwam om over de dijk te spoelen. Al gauw kregen we 2 van de blauwe kiekendief in het vizier. De talrijke bonte strandlopers vlogen steeds in formatie heen en weer. De stralen van de inmiddels tevoorschijn gekomen zon weerkaatsten zilverachtig op de onderkant van hun vleugels, Eén bonte strandloper was zo vriendelijk op 10 m afstand van ons te poseren. Dit alles was voor velen aanleiding om het fototoestel te pakken en een paar plaatjes te schieten, Ver der werd er ook nog een groepje fraters waargenomen. Het is wel merkwaardig dat de sneeuwgors -waar we hier eigen lijk wel kans op maakten- zich in tegenstelling tot vorig jaar niet vertoond heeft. Misschien dat de zachte winter hiervoor verantwoordelijk is, Af en toe leek de excursie wel op wintersport: enkele excursiegangers hadden namelijk ski- stokken bij zich en met behulp hiervan gleden ze dan sierlijk een glibberige helling af om even later in een even glibberi ge geul te belanden. Om ongeveer half elf werd er beraadslaagd of we nog verder zouden gaan, maar de leiding vond het verstandiger om de te rugtocht maar te aanvaarden. Een onverstandig besluit was dit zeker niet, want enkele deelnemers vroegen zich namelijk al af in welke richting ze het cafeetje precies moesten zoe ken, En terecht, want niet elke excursie wordt afgesloten met erwtensoep en brood. Om - 1 uur werd de groep ontbonden en men kon met het gevoel een interessante excursie meegemaakt te hebben huiswaarts keren. Waargenomen vogels Blauwe kiekendief 2??; bergeend 20; sijs 20; wulp 30; wilde eend 20 pr.; bonte kraai 25; zwarte kraai 2; tureluur 2; kie vit 150scholekster 100; bonte strandloper 2000; winterta- 5.

de Steltkluut | 1976 | | pagina 3