IW- VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING- TE HULST OP VRIJDAG 12 MAART In verhand met ziekte van de voorzitter G» Sponselee werd de ze taak overgenomen door F.K. Haak. Door familie-omstandighe den was de secretaris G. Ottens afwezig en werd de taak over genomen door B, Grootjans. De waarnemend voorzitter verwelkomde de 60 aanwezigen en deelde mede dat onze vogelwacht, in samenwerking met Vogel bescherming, een dia-serie gaat uitgeven van 12 dia's betref fende het Land van Saaftinge. Vier dia's van planten, vier van het landschap en vier van vogels. Aan de leden werd verzocht om hiervoor dia's in te leveren bij Ga Sponselee, die dan de mooiste zal uitzoeken. Uitdruk kelijk werd er door de voorzitter op gewezen dat de uitgekozen dia's niet gehonoreerd zullen worden. Van dhr. Totte was een verzoek binnengekomen om waarnemingen betreffende dag- en nachtroofvogels in de gemeente Hontenisse aan hem te zenden. Hiervoor werd door de voorzitter medewer king gevraagd aan de aanwezige leden, (zie dit nr. pag, Op de notulen der vorige ledenvergadering waren geen op- of aanmerkingen en deze werden dus goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag van de secretaris voorgelezen. Van de kascommissiebestaande uit de heren De Jonge en Abrahamse, treedt de heer De Jonge af. Als nieuw lid wordt gekozen de heer C. de Kraker. Vervolgens werd de jaarrekening door de penningmeester voor gelezen en daarna goedgekeurd. Bij de rondvraag sprak dhr. Boon zijn bewondering uit over het goede verloop van de organisatie van de Steltkluut en over? het goed verzorgde verenigingsbladVooral de jeugdleden uit Terneuzen werden met een compliment bedacht omdat hij de ze nogal eens tegenkomt op de fiets, met de knapzak op de rug, helemaal in het Land van Hulst. Daarna zette hij op amusante wijze uiteen, hoe hij was wegge stuurd van de gasdam in het Land van Saaftinge, uit de Hed- wigpolder en bij de Schaapskooi. Zijn vraag was, of wij via de Steltkluut, bijvoorbeeld alleen voor leden, toestemming zouden kunnen krijgen om door hem bedoelde gebieden te betre den. De voorzitter bedankte ten eerste dhr. Boon voor zijn hart verwarmende woorden en wees er nog eens speciaal op dat voor al de thans afwezige voorzitter G. Sponselee en secretaris Ga Ottens onbetaalbaar werk verzetten voor de vereniging» Wat het tweede betreft maakte de voorzitter duidelijk dat wij als vogelwacht natuurlijk ook niets te zeggen hebben over de door dhr» Boon bedoelde gebieden. We zullen dit opnemen met 20 de betreffende bestuursorganen en de resultaten via de Stelt kluut bekend maken. Ha de pauze werd door E. Borm de "groep Heerpelt" aangekondigd, die een uitstekend verzorgde dia-serie over Schotland vertoonde. Te omstreeks 22.30 uur sloot dhr» Borm de avond en wenste een ieder wel thuis. - Be Grootjans. Antwoord n.a.v. de rondvraag. Zoals door de heer Haak reeds werd opgemerkt, hebben wij als Vogelwacht in Saaftinge niets te regelen. Het gebied is als vogelreservaat in beheer gegeven aan de Stich ting Het Zeeuwse Landschap, Binnen niet al te lange tijd zal het Staatsnatuurreservaat worden. Het zal duidelijk zijn dat juist vanwege het belang van de vo gels er voldoende rust in Saaftinge nodig is. Helaas betekent dat een beperkte toegankelijkheid. Als u ons excursieprogramma leest, zult u zien, dat wij ons best doen zoveel mogelijk mensen de kans te geven Saaftinge te be zoeken. Wat de gasdam betreft: deze is verpacht aan een particulier en die wil er geen publiek op hebben, De gasdam staat ook onder toezicht van de bewaker van Saaftinge. Overigens, maar dit is persoonlijk, het mooiste stuk vind ik het gebied tussen Emmadorp en gasdam en die dijk is wel vrije lijk te betreden. Wel graag respect voor het gras, daar dit ge hooid wordt, maar deze opmerking is uiteraard niet bedoeld voor de vragensteller, - die is omzichtig genoeg - maar voor eventu ele andere bezoekers. VERSLAG FIETSEXCURSIE 15-2-1976. Om half tien stonden bijna 20 deelnemers klaar voor de fiets tocht richting Groot Eiland. Er stond een ijzige noordoosten wind en de temperatuur was rond min 1 graad. De schoolgaande jeugd was wat minder talrijk opge komen en ook wat eerder thuis, want van de 7 gestarte deelnemers is er niemans meer mee geweest naar de WMZ-bossen. Nadat ze aan het Groot-Eiland enkele slobeenden, een paar pijl staarten en een buizerd hadden gezien, zijn ze huiswaarts ge keerd. De rest is doorgereden naar Stoppeldijk, waar we een groep ransuilen van op minder dan 10 m konden bekijken. We za gen vier exemplaren bij elkaar zitten in een boompje, wat iets meer dan een pols dik was. Al met al een fraai schouwspel en de wandeling warmde ons zover op, dat we welgemoed aan de terug tocht begonnen» Tussen Groot Eiland en Hulst zagen we nog een buizerd; op de 21

de Steltkluut | 1976 | | pagina 3