3. Harpella forficella I m. 4. Botys ruralis x. 5. Epirrhoe punctulata x. 6. Pyralis farinalis - Lichtmot I m. 7. Hyponomeuta evonymellus I w 1 ex. in jull. 8. Plutella xylostella - Koolmot I m. 9. Carpocapsa pomonella - Appelbladroller I m; L m, 10. Tineola bdseliella - Kleermot 11» Lithocolletis stettinensia L m. 12. Coleophora paripennella L m. 13. Stigmella plagicolella L m. 14. Gracillaria syringella L t. Nabeschouwing: De algemene indruk is dat 1974 een zeer matig jaar was. Vooral het geringe aantal trekvlinders viel op. Het jaar begon goed met relatief veel dagpauwogen, Kleine vossen en Koolwitjes, maar de weersomstandigheden waren dermate slecht, vooral in juli en de herfst, dat er maar weinig werd gezien. Het is bijv, zeer de vraag of er een derde generatie kleine vossen is geweest. Ook het weinig voorkomen van de soorten van het geslacht Apatele viel op. Daarentegen was de vangst van het landkaartje weer een meevaller, Mc Jansen. INVENTARISATIE BROEDVOGELS Ondergetekende verzoekt u, om in het aangeduide gebied, waar genomen stootvogels en uilen bij hem te melden. Aldus proberend een optimale lokalisatie te krijgen van mo gelijke broedgevallen Hoe meer meldingen, des te meer kans is er op een goed resul taat Bij voorbaat dank. T» Totté, Cloosterstaat 62 Kloosterzandetel. 153*1 1 VERZOEK TOT MEDEWERKING Wie heeft nog veldwaarnemingen van de Axelse Kreek (oost en west) en boomweilanden aldaar. Alle waarnemingen zijn welkom, ook van algemene soorten als bijv, waterhoen en kievit. Gegevens uit voorgaande jaren, van andere diergroepen en van planten en zwammen worden eveneens gaarne ingewacht. Liefst schriftelijk doorgeven aan: W.M. Wisse, Narcisstraat 3> Terneuzen. HET ARCHIEE VOOR DE VELDWAARNEMINGEN. Vroeger hield Mare Buise het archief van de veldwaarnemingen bij, en dat hield in, dat hij alle aantekenboekjes overnam, van iedereen die maar iets opschreef over de vogels die hij had ge zien. Al deze gegevens kwamen dan terecht ten eerste in een ar chief dat op naam van de waarnemer werd bijgehouden. Daarnaast hield hij ook nog een archief bij op de vogelsoort. Dus alle waarnemingen van b.v. de Kluut werden bij elkaar gezet, om zo een overzicht te hebben over het voorkomen van deze soort in ons gewest. Dit is vooral erg gemakkelijk bij het maken van b.v, een avifauna. Nu Mare Buise onze streken voor een tijdje heeft- verlaten, heeft ondergetekende de taak op zich genomen om het archief over te nemen, Dit was gelijk een goede gelegenheid om heel het systeem te veranderen, en met uw hulp kan het ook verbeterd worden. Het is namelijk een enorm karwei om iedere keer weer al die aantekenboekjes over te nemen, en daarnaast nog een archief op soort bij te houden. Hier zou je wel een volle kracht achter kunnen zetten. Wanneer u nu een beetje meehelpt, kan het werk van de archivaris aanzienlijk verminderd worden, en kan hij dus meer aandacht besteden op een ander gebied. Als iedereen die regelmatig iets opschrijft, zijn of haar waarnemingen eens op schrijft op mapblaadjes (21,5 x 16,5 cm, 17 gaatjes) en deze opstuurt naar Axelsestraat 65? Terneuzen of op een andere ma nier zorgt dat ze daar terecht komen, dan zijn we al een heel eind op weg. Deze blaadjes kunnen dan gelijk in het archief ge stoken worden dat op naam v.d. waarnemer is geordend. Hier heb ik dan al geen werk meer aan, en ik kan de zo gespaarde tijd besteden aan het archief op soort» Hopelijk komt het er in de toekomst ook nog eens van om een archief op plaats bij te hou den. Dit is ook erg gemakkelijk als we heel snel iets moeten weten over een bepaalde kreek of zo. Let wel, alle waarnemingen kunnen we gebruiken. Van Ringmus tot Keizersarendalles is welkom. Bij de waarnemingen natuurlijk ook vermelden de waarne mer, de datum, ev, de tijd, de plaats (vrij nauwkeurig) en als u heel actief wilt zijn mag u ook nog de weersomstandigheden 33.

de Steltkluut | 1976 | | pagina 9