voor zover de maker daaraan behoefte heeft0 Alvorens de organisatie te starten willen we weten of er vol doende belangstelling is0 Daarom opgave voor deelname voor 15 oktober a9s» aan het adres Saxhavenstraar 5? Hulst, Liefst per briefkaart, waarop men dan tevens gelieve te ver melden: voorkeur voor Hulst of Terneuzen; dia's of smalfilm; benodigde tijd; wel of geen apparatuur voor vertoning, VERZOEK OM GEGEVENS Weliswaar drukken we elders in dit blad nog een reisbrief af van Maro Buise, waarin hij ons vertelt over zijn belevenissen op het Zuidelijk halfrond, maar inmiddels is hij alweer terug in Nederland om enkele maanden verlof te genieten. Hij werkt hard aan zijn verslag over het Groot Eiland, waar hij voor zijn vertrek bijna vijf jaar onderzoek deed. Hij hoopt dit onderzoek af te sluiten met een rapport in de trant van "Zwar- tenhoek, een evaluatie" van Franklin Tombeur. Hij ^verzoekt een ieder die nog over gegevens van het betref fende gebied beschikt, deze aan hem door te geven. Niet alleen gegevens over vogels, maar ook over andere natuurwetenschappe lijke waarden, dit alles van "lang geleden" tot eind 1975» Ook oude foto's van het Groot Eiland hebben zijn belangstel ling. Tot 1 november is bereikbaar op het vertrouwde adres Steensedijk 86, Hulst, EEN MEDEDELING TEVENS EXCUUS Wij hebben een groot aantal gegevens liggen over waarnemingen etc» die ons door leden zijn medegedeeld. Die moeten een keer in "De Steltkluut" verwerkt worden, maar tot heden toe ont brak het ons aan ruimte: andere dingen lagen nog langer te wachten of moesten om bepaalde redenen voorrang hebben» We hadden ons stellig voorgenomen alles in deze Stelkiuut te verwerken, maar helaas: de vakantie stuurde dit goede voorne men in de war. Gelukkig hebben we dit jaar nog twee keer de kans om deze nalatigheid goed te maken en we zullen er echt ons best voor doen. Het komt en we hopen dan ook dat nog ie dereen door wil gaan met het insturen van waarnemingen: lie ver schriftelijk dan telefonisch; maar loopt u in ieder geval niet met de gedachte: je hoort er nooit meer iets van, dan horen ze van mij ook niet meer. Redactie. ATLASPROJECT. Een groot aantal medewerkers is dit jaar weer bereid geweest de laatste hokken en de "overhoeken" voor het Atlasproject te inventariseren» Van een aantal deelnemers hebben we de gege- 73. vens al binnen, maar er is nog een en ander achter. Mogen we dit zo spoedig mogelijk ontvangen, zodat we de zaak kunnen doorsturen Het grote werk voor het Atlasproject is achter de rug en we mogen met grote tevredenheid vaststellen dat ons gewest goed bewerkt is» Dit kon alleen omdat een groot aantal leden bereid was medewerking te verlenen. Hartelijk dank aan alle medewerkers. Waarschijnlijk zullen we komend jaar op enkelen nog een beroep moeten doen, dit om nog een paar schoonheidsfoutjes weg te werken en wat aanvullingen te verkrijgen. PRIJSVERHOGING VOGELJAAR. De administratie van Het Vogeljaar berichtte ons dat met in gang van 1977 de prijs voor de leden van de aangesloten orga nisaties verhoogd moet worden tot f. 12,- per jaar. Wij zien kans onze contributie te handhaven op het huidige be drag van f» 10,- per persoon» Leden MET Vogeljaar zullen dien tengevolge f, 22,- per jaar moeten betalen» Voor jeugdleden met Vogeljaar wordt de contributie f» 149 Per jaar. Als u besluit uw abonnement op Het Vogeljaar op te zeggen, wilt u dat dan s.v.p» 15 november a.s, kenbaar maken aan de secretaris Dank voor uw medewerking» KRUIPEXCURSIE. In de vorige aflevering kondigden we reeds aan dat we de deter minatiecursusdie inmiddels van start is gegaan met 25 deelne mersop 25 september a.s. zouden afsluiten met een kruipex- cursie: het geleerde op de cursus in praktijk brengen in het veld In overleg met de cursisten is gekozen voor: Luntershoek. Ter plaatse zullen we bekijken welke dijk ons het meest inte ressant lijkt» We verzamelen om 9°00 uur. VOGELSTERFTE. Uit de kranten heeft u vermoedelijk wel vernomen, dat Provin ciale Waterstaat Zeeland zich afgelopen jaar bezig gehouden heeft met het inventariseren en coördineren van optredende botulismeplagen. De kans op botulisme is wel voorbij nu, maar wellicht is het goed dat u weet waar u terecht kunt met meldingen over grote vogel- of vissterfte of andere milieurampen. Provinciale Waterstaat voor Zeeland, Het Groene Woud 1, Middelburg, 01180-28953» Vragen naar hr. Mullié. Wij hebben enkele vogels ontvangen welke verdacht werden van 74»

de Steltkluut | 1976 | | pagina 2