Stierengevecht op leven en dood. Graag wilde ik u vertellen wat ik meemaakte in de na zomer van 1975. Na het goede resultaat met de torenvalkkisten wilden wij nog enige kisten plaatsen. We kwamen tot het besluit nog een kist op te hangen op de dijk van de Prosperpolder en Emmapolder; de kist kreeg nummer 47» De eigenaar van de dijk had er geen bezwaar tegen. In september begon ik helemaal alleen aan dit karwei, alhoewel dit eigenlijk wel wat onverantwoord was. De eigenaar, René Boon had mij ook gewaarschuwd voor de daar aanwezige gevaarlijke stier. Maar ik besloot een ommetje te maken, Op de goede plaats aangekomen, plaatste ik de zeven meter lange ladder tegen de boomstam en klom naar boven met hamer en spijkers. Toen gebeurde het: door het kloppen op de boom werd de stier waarschijnlijk nieuwsgierig. En daar stond ik tussen hemel en aarde: de stier begon te schuren tegen de ladder. Eerlijk gezegd, bang ben ik niet zo vlug, maar toen begon mijn hart toch wel wat vlugger te slaan. Mijn enige wapen was de hamer, die ik nog bij me had. Mijn besluit was kort: ik gooide de stier de hamer op zijn kop, Maar dat was olie op het vuur, de stier begon te loei en en duwde de ladder weg terwijl ik mij vastklampte aan de stam. En daar hing ie dan; mijn enige gedachte was: daar moet je dan veertig jaar voor geworden zijn. Zo heb ik het nog een zevental minuten volgehouden. Langzaam liet ik mij enkele meters zakken en terwijl ik een zijtakje passeerde, trok ik dit weg en gooide het enkele meters opzij. De verse populiereblaadjes interesseerden de stier. De aandacht ging van mij, naar de tak. Terwijl het gevaarte van de blaadjes snoepte, zette ik voet op vaste grond en liep naar het prikkeldraad, waar ik me onderdoor liet rollen. Wat was dat een gelukkig gevoel. Besluit: dit kan iedereen overkomen, maar we kunnen er wel uit leren dat zo'n werkje iets is voor twee man In de zomer van 1976 heeft in deze kist een torenval- kenpaar gebroed en er kwamen drie jongen op stok. Het is steeds een grote voldoening dat iets waar men 8,

de Steltkluut | 1977 | | pagina 10