DE STELTKLUUT Jaargang 7* Nummer 1. februari 1977. DE STELTKLUUT IN HET NIEUW. Zoals u in dit nummer kunt zien hebben we de Steltkluut een nieuw jasje aangetrokken. Als we dit schrijven hebben we nog geen reacties gehad op onze vraag in de vorige Steltkluut, wat u er wel of wat u er niet in wilt lezen, zodat we wat de inhoud be treft nog maar even op de oude voet voortgaan. Het uitblijven van reacties is op twee manieren te verklaren - de leden zijn tevreden met de inhoud van de huidige Steltkluut ofwel - niemand leest hem zodat onze vraag onbeantwoord zal blijven Daarom graag reacties. Dat het gebied waarop de vereniging zich beweegt de laatste jaren veel ruimer is geworden, heeft u wel licht uit De Steltkluut en uit de activiteiten al lang gemerkt Al sinds jaren zijn we geen Vogelwacht meer in de enge zin van het woord. We zijn veel meer een natuurbescher- mings- en natuurstudievereniging geworden. Dat hebben we bij de herziening van de Statuten in 1974 dan ook statutair vastgelegd. Maar waarom die uitbreiding van werkzaamheden? Het antwoord is eenvoudig: het is niet mogelijk vogels te beschermen, te behouden voor het landschap, als niet dat landschap zelf beschermd, dus behouden, wordt. Willen we ons gebiedsdeel leefbaar houden dan kunnen we het ons niet veroorloven alleen de vogels uit dat geheel te lichten, omdat alles met alles samenhangt. Dat we toch de oude naam Vogelwacht De Steltkluut ge handhaafd hebben is gewoon een kwestie van voortzet ting van "ons handelsmerk". Na de verbreding van ons werkgebied en de verandering van het uiterlijk van ons periodiekje, hopen we ook de inhoud nog wat aantrekkelijker te maken. We zullen proberen dit in de loop van het jaar te rea liseren. Het Bestuur. 1

de Steltkluut | 1977 | | pagina 3