7. Overigens zal het wel bekend zijn, dat deze oesters door velen gaarne worden geconsumeerd. Een waarschu wing is hier echter wel op zijn plaats. De in het ver vuilde water aanwezige giftige stoffen hopen zich op in de weefsels van vooral de schelpdieren en dit tot ongekende percentages. De oesters uit Yerseke krijgen een certificaat van onbesmetheid mede. Een dergelijk certificaat is voor deze Braakmanoesters niet weggelegd. Bij het consumeren van deze oesters kunnen zich zeer ernstige ziekteverschijnselen voordoen. Daarom het advies, laat ze maar beter zitten waar ze zijn en haal u geen ernstige weekdiervergiftiging op de hals. J.J. de Vos, Marijkestraat 20, Terneuzen. Een dezer dagen kwam ik in het bezit van de laatste uitgave van het duitse Geo-magazin waarin een artikel voorkwam over de ijsvogel. De hierbij opgenomen foto's waren in kleur en uitzonderlijk mooi. Van het artikel zend ik u gaarne een fotokopie, uiteraard in zwart wit; wellicht hebben leden van de Steltkluut belang stelling, zodat deze het dan ter inzage kunnen krij gen. Het artikel trof mijn bijzondere aandacht, omdat ik reeds een tiental jaren een ijsvogel waarneem aan de Hoekse 2e kreek. Hier doen zich omstandigheden voor zoals deze in het betreffende artikel worden beschre ven, dus overhangende takken en een steile oever, In 1975 kon ik vier ijsvogels waarnemen en het is dus niet denkbeeldig dat dit een broedgeval betrof. De ijsvogel verrast ons vaak bij het vissen op deze kreek in de vroege morgenuren. Waarnemingen op een af stand van 15 meter kwamen dikwijls voor. Het toppunt was in 1974* toen een ijsvogel neerstreek op het eind van de vishengel, doch toen hij mij na een tiental seconden opmerkte ging hij er in paniek van door. Gaarne hoop ik dat de bestaande ideale toestand aan deze kreek gehandhaafd zal kunnen worden. J.J. de Vos, Marijkestraat 20, Terneuzen.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 9