24. Klein zevenaarpolder 25. stellepolder (Philip pine) 26. Sas van Gent 27. Sas van Gent kast 4 2 eksternest 1 kraaiennest 2 73 GEDETAILLEERD OVERZICHT BROEDGEVALLEN. De eerste 7 hier beschreven broedgevallenzijn een uittrek sel van het nauwkeurig geschreven verslag van de heer R. Bleyenberg. - 1. Zestigvoet. Dit was een moeilijk geval dat bijna over het hoofd werd ge zien. In april en mei wordt er soms een t.v. in kast 49 ge zien. Een kontrole op 28 mei leverde echter niets op. De nestkast wordt kennelijk alleen gebruikt als uitkijkpost en plukplaats. Bij het verlaten van het bosje canadabomen, waar de kast hangt, werd het eigenlijke nest ontdekt. Een oud eksternest waar reeds jongen inzaten. Tussen 10 en 15 juni zijn daar minstens 3 valkjes uitgevlogen, die daarna nog enkele weken in de buurt van het nest bleven. - 2. Rotte Putten. Vorig jaar 4 jongen. Dit jaar geen jonge t.v.-en. Alles leek goed te gaan, op 17 april zag Dhr. Bleyenberg reeds baltsgedrag en een paring van het koppel. Na 15 mei werd het vrouwtje echter niet meer gezien. Dp 10 juni vond Guust v. Ecken in de buurt een dood vrouwtje, dat waarschijnlijk was verongelukt in het prikkeldraad. Een kontrole op 12 ju ni leverde een verlaten broedsel van 5 eieren op. - 3. Vlaamse kreek. Deze kast die tijdens de zware storm van 3-1-'76 beschadigd was is hersteld en weer netjes vastgemaakt. Hier verliep alles zeer voorspoedig. Resultaat, op 15 juni vlogen er drie mooie jongen uit. - 4. Fort Spinola. Bij deze grensbewoners telden Roland van Damme R. Bleyen berg op 15 juni 4 jongen. - 5. Emmapolder (oost) Vanwege een gevaarlijke stier die de nestboom bewaakte moest alles hier op afstand bekeken worden. Hier bleken 3 jongen uitgevlogen te zijn. - Bij de heer Staes. Vorig jaar werd het broedsel in deze kast verstoord, dit jaar werd er met sukses gebroed. Pas op 15 mei worden er 30.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 12