voor het eerst valken bij de kast gezien. Tijdens kontrole op 15 juni 5 eieren waarvan 1 aangepikt. Op 2 juli 3 jongen in de kast. Deze zijn op 3C juli uitgevlogen, vrij laat dus. 7. Plattenhoek. Broedresultaat 5 jonge t.v.-en, vorig jaar werden er in de ze kast ook met sukses jangen grootgebracht. Opvallend was, dat in deze kasl nogal wat spreauwenpoten lagen. Kennelijk is de torenvalk ook niet vies van een (jonge spreeuw. E. Statenboom. (M. Buise) t.v.-broedsel in eksternest, resultaat 5 jongen. 9. Nieuw Namen, (M. Buise J. Rogiers). Broedgeval bij fabriekje van Lansu, er werden 5 ex, vliegend waargenomen (3 of meer jongen 10. Grootmnedersdijk (Hr. Boogaert) In de door Hr. Boogaert zelf opgehangen kast, broedde de t.v. 5 van de S eieren met goed gevolg uit. 11. Waterstraat, (f.1. Buise en J. Rogiers). Hier vlogen op 22-8 minstens 3 jonge t.v.—en uit het oud eksternest. 12. Havikdijk. (W. Buise J. Rogiers) Ook hier een geslaagd broedsel, het aantal jongen kon ech ter niet worden vastgesteld. Korduinland(L. Re-sijn) Op 1 mei waarneming vein t.v. die het nest verlaat. Op 2B mei kon ik 2 jongen die met nun koppen over de rand van het nest keken zier, waarschijnlijk waren er meer. Nieuwe Karnemelkpolder(L. Persijn) In tegenstelling tot vordg jaar had de t.v. meer sukses. Vorig jaar was het broedsel mislukt omdat de bodembedekking (turfmolm) uit de kast gewaaid was, waardoor de eieren door de kast zijn gaan rollen. Hierdoor wijzer geworden heb ik in het najaar van '75 een graszode omgekeerd op de bodem gelegd met als resultaat dat de t.v. nu zijn eieren rustig kon uit broeden. Bij kontrole op 29-5 bleken er 5 mooie jongen in te zitten. Na het uitvliegen, rond 15—6, verbleven ook hier' de jongen nog enkele weken in de direkte omgeving van de nestkast. Bij een nakontrole van de kast vond ik o.a. veel vogelveren (van spreeuwen en de overblijfseler van een mol. Daarnaast zag ik dat de spijker waar de kast aan hangt, door de dikker wordende boom reeds 1 cm. door de achterwand was getrokken. (De groeiende boom drukt als het ware de kast langzaam, 0,5 cm./jaar, van de spijker), ürn te vcorkcmen dat de kast over 15 2 jaar van de boem valt heb ik er een nieuwe grote spijker bi'jgeslagen.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 14