□ok komend seizoen beloofd weer wat. üp 31-12-'76 zat er een koppel bij de nestkast en was het ki-ki-ki-ki al weer te horen, terwijl 1s-nachts een t.v. op de rand van de kast komt slapen. - 15. Tweede verkorting, (FTombeur, B. Simeon). □p 9-7 zag F. Tombeur een alarmerend ff Dit vermoede broedsel is door B. Simeon bevestigd. Het kop pel heeft zeer waarschijnlijk in een kraaien- of eksternest gebroed - 16. Beoosten Blijpolder, bij fam de Putter. (E. Bertram) In deze kast zijn vijf jongen grootgebracht. □p 12 en 13 augustus hebben P. Maas en J. Neve 16 kasten ge- kontroleerd, hierbij bleek dat - kast 1B en 31 niet opgehangen waren. - kast 36 van de boom gevallen was (dus kapot) - kast 19 spoorloos was - 9 kasten onbezet waren (12,21,24,27,29,30,35 en 45). - en de volgende 3 bezet waren. - 17. Kraaghoeve, (P. Maes en J. Neve). Door aanwezigheid van braakballen e.d. werd geconstateerd dat hier ee^n broedsel was grootgebracht. - 18. Dekkerspolder, (P. Maas J. Neve). Op 24-5 werden er door F. Tombeur 4 eieren in de kast geteld. Bij de controle door P. Maas en J. Neve bleek de kast vol te liggen met braakballen e.d. waaruit we mogen konkluderen dat dit broedse: gelukt is. - 19. Koudenpolder(P. Maas J. Neve). Tijdens kontrole broedende vogel aanwezig. In verband met verstoringsgevaar hebben zij de kast niet nader onderzocht. - 20. Canisvliet, (j. v.d. Steen). In de door Dhr. Jansen in zijn boomgaard geplaatste kast broedde met sukses een t.v. en bracht 4 jongen groot. - 21. Brug Sluiskil, (M. Dieleman) Voor de 4e achtereenvolgende maal weer een broedgeval in de holle balk van de brug, kennelijk een geschikt plekje, □ver het aantal jongen is niets bekend, behalve dat êên vermoedelijk jong ex. uit dit nest op de brug is dood gereden - 22 en 23. DOW-terrein, (B. Grootjans) 'Het eerste ontdekte koppeltje had als nestplaats een onge bruikte destillatiekolom verkozen en de eieren toevertrouwd aan de daar aanwezige glaswol. 33.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 15