(middenin bosaanplant) - Spreeuwen. Uit enkele waarnemingen blijkt, dat de t.v. een spreeuwenboutje ook niet versmaadt. Ik vraag me af of een broedpaar t.v.-en spreeuwen uit de buurt houdt, als dat zo is, zou dat een enorme stimulans zijn voor de kwekers van zacht fruit om t.v.-en aan te trekken Door middel van nest kasten. Er hebben in "76 in or.ze regio enkele t.v.-en ge broed in boomgaarden. Het lijkt mij interessant om ervarin gen positieve of negatieve, over dit onderwerp in dit blad te lezen. - Nestkasten. Door het maken en plaatsen van nestkasten ben je er nog niet. Deze kasten, dat is dit jaar wel gebleken, hebben onderhoud nodig en moeten tevens gekontroleerd wor den. Wanneer orderhoud achterwege blijft kan het wel eens vlug afgelopen zijn met onze nestkasten. Gelukkig w^rdt een goed deel bijgehouden, maar zoals ik vernam van Dhr. Sponselse zijn er zelfs kasten die niet eens gekontroleerd worden. Om dit te voorkomen kunnen liefhebbers uie £én of meer verweesde kasten onder hun nneüe willen nemen kon takt opnemen met. do redaktie. Ter herinnering in oe Steltkluut van juni '73 staat het hele nestkastenbestand van de t.v. net globale plaatsaanduiding, zodat u Kurit zien of ei in uw buurt kasten aanwezig zijn. Hoewel de t.v. nu een normale verschijning is geworden blijft het volgen van zijn "verovering" van ons gewest in teressant en leerzaam, en, hoe langer dit onderzoek volge houden wordt des te waardevoller het geheel wordt. Daarom hoop Ik dat voor' 1^7 weer een overzicht komt. Tül slot zou ik a]le met name in dit verslag genoemds personen be danken, zonder" wie dit vei slag niet mogelijk was.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 17