Gegevens gevraagd van de Otheense kreek e.o. Graag zou ik gegevens over dit gebied ontvangen. Ook van de beide Dulpers, Gat van Pinte, Bronkreek bij Spui en uitwateringskanaal. Alles van flora en fauna, eventueel van samenstelling van water, historie enz. enz. wordt graag ontvangen. Eventueel wil ik zelf wel aantekenboeken doornemen, om deze gegevens eruit te halen. Het ligt in de bedoeling om al deze gegevens te bundelen in een ver slag, dus als u ook wat heeft mag dat zeker niet ontbre ken. Ook gegevens uit het "verre" verleden zijn zeker welkom. Alles zo nauwkeurig mogelijk van plaats, aantal enz. voorzien. Peter Maas, Axelsestr. 65, Terneuzen. □1150 - 3221. ARCHIEF. In de vorige Steltkluut werd om een medewerker gevraagd voor het archief. Titus en Marjon Ijsebaert uit Sluiskil reageerden hierop spontaan en waren direkt bereid om al het werk over te nemen, en met succesl In êên week tijd zagen ze kans om n hele maand bij te werken, iets wat me zelf nooit is gelukt. Wij wensen hen nog veel sterkte toe bij dit enorme en enorm belangrijk werk. Overigens kunnen alle waarnemingen voorlopig nog naar mij worden gestuurd, zodat ik er de rubriek veldwaarnemingen uit kan samenstel len. Als er eventueel nog iemand is die toch graag eens wat administratief werk zou willen doen, dan kunnen we die altijd nog gebruiken, b.v. voor het bijhouden van 'n archief op plaats. Peter Maas. VAN ONZE LEDEN. 21-2-1977. Waarde Redaktie, Zondagmorgen, 20.2.77 zagen we plots een roofvogel (kieken dief boven de toppen van ons boomgaardje (Zeedijk nr. 2 v.d. Prosperpolder) cirkelen en meermaals naar beneden dui ken. Onze ganzen, 1e klas wakers, joegen met gekrijs en vleugelgeklapper de vogel op de vlucht. Naderbijgekomen zagen we een 5-tal patrijzen vanonder een struik ijlings wegvluchten. Diezelfde roofvogel hebben wij al dikwijls zien cirkelen boven de nabijgelegen velden. Soms is hij vergezeld van een tweede, iets wat kleiner exemplaar. Zijn wijfje Met vriendelijke groeten, Fam. Christiaens - Melsen, Zeedijk van de Prosperpolder nr. 2, Nieuw Namen. 42.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 24