Geachte Heren, Nieuw Namen, 'd feb. 1977, Ik weet niet zeker of ik mij tot u kan richten betreffen de dit voorval, nl. dood langs de weg. Vrijdag twee weken geleoen lag in de berm van de weg Nieuw Namen-Clinge een poedel die ca. 20 minuten dood was. (Dit blijkt uit het feit dat mijn broer, die 20 min. voor mij naar school rijdt de hond niet had zien liggen) Het dier z'n kop lag helemaal open, de rest was vrijwel onbe schadigd. Toen ik echter s-middags terug naar huis reed lag ook dc buik open, tot mijn grote verwondering. Het raadsel werd echter de volgende morgen al opgelost. Clp het lijk zaten twee honte kraaien hun tegoed te doen aan het cier. Sinds de dag na het ongeluk hebben de bonte kraaien -_r iedere dag opgezeten, twee weken lang, ook als het s- nachts gevroren had. Ik heb nu twee vragen a. Waarom blijven de bonte kraaien naar het lijk komen, ook toen het in staat van ontbinding was o. Wie, of welke instartie hadden het dier moeten verwijderen Wachtend op uw ant woord, en met vriendelijke groeten, J.J. Jouret, Hulsterloostraat 1G, Nieuw Namen. Geachte Heer, Hulst, 18 februari '1977. Dat bonte kraaien spoedig bij de kadavers van verkeers- en jachtslachtoffers zijn is niet zo verwunderlijk een croot gedeelte van hun voedsel bestaat uit aas. Je zou de zaak ook arders kunnen stellen en zeggen: de taak van de kraaiach- ticen - w.o. ook de ekster - in de natuur is het opruimen van kadavers. Vergelijkbaar met wat gieren doen i: tropen en sub-tropen. Dat ze blijven komen tot alles op is - zelfs al is het restant al erg aan het ontbinden - is ook begrijpelijk dit is een zekere voedselbron, ot ze die dag nog aan voedst:! komen, als ze niet terugkeren naar' de resten is een vraag, die natuurlijk erg onzeker is. Ze ne men dus het zekere voor het onzekere. Van het in ontbin ding verkerende vlees hebben ze geen last. Voor zover onze informaties strekken is er geen enkele dienst die expli ciet is aangewezen om dergelijke slachtoffers op te ruimen. Hopende u naar genoegen te hebben ingelicht, teken ik, met vriendelijke groeten, G.W.P. Soonselee. Nieuws van Canisvliet. Kolgans 1e groep van 8 0 vogels op 4-12-76 rondvliegend. R ietgans Vana1

de Steltkluut | 1977 | | pagina 25