In van der Zande hebben we een persoonlijkheid verloren die vrijwillig en belangeloos het voorbereidende werk gedaan heeft, voor wat later pas erkend en gewaardeerd wordt Voor ons zal Saaftinge verbonden blijven met zijn naam. Moge dat een troost zijn voor zijn vrouw, zijn kinderen, zijn kleinkinderen en zijn vele vrienden. G.M.P. Sponselee. EXCURSIEPROGRAMMA. Zaterdag 23 april. Ossenisse. Verzamelen te 9.00 uur aan de kerk. Voor nadere bijzonderheden zie vorige Steltkluut. Zaterdag 30 april. Vroege ochtendexcursie om de vogel zang te beluisteren. Leiding: A. de Kind. De tocht gaat door de bossen van WMZ te Clinge. Verzamelen te 4.30 v.m. aan de spoorwegovergang in de Molenstraat tussen Kapellebrug en Clinge. Komend vanaf Hulst op de weg naar St. Niklaas is dat de afslag naar Clinge voor Kapellebrug. Zaterdag 7 mei. Vroege ochtendexcursie naar een gedeel te van Sas van Gent achter de Glasfabriek. Leiding: J. v.d. Kammen. Verzamelen te 4.00 uur v.m. aan de ingang van de Glas fabriek te Sas van Gent. De Glasfabriek is de laatste fabriek voor de grens. Doel van de excursie luisteren naar de vogelzang, kennismaken met het gebied en enige inventarisatie van planten. Saaftinge-excursies. Leiding J. Neve. Zaterdag 21 mei. Grote tocht door het gebied. Verzame len te 9.00 uur op Emmahaven. Woensdag 8 juni. Avondwandeling over de Dam van de Noord. Verzamelen te 18.30 uur op Emmahaven. Vandaar gaan we naar het eigenlijke vertrekpunt. Woensdag 29 juni. Avondwandeling naar de Heuvel. Verza melen op Emmahaven te 19.00 uur. Zaterdag 11 juni. Excursie naar een voor ons onbekend gebied in de omgeving van Moerbeke-Belgie. Leiding: L. de la Ruelle, de boswachter van het gebied. Verzamelen te 9.00 uur aan de jeugdherberg Francipany. Duur tot ca 12.00 uur. Te verwachten soorten: nacht- 22

de Steltkluut | 1977 | | pagina 4