Houtduif: 2 paar, idem. Groene specht: 1 paar, op de Wallen. Putter: 2 paar, tuin Deltour/Neeteson. Vink: 1 paar terrein JSG. Kneu: 3 paar, terrein JSG. Groenling: 1 paar, terrein JSG. Steenuil: 1 paar, broedplaats onbekend; wordt wel regel matig waargenomen. Heggemus3 paar, terrein JSG. Spreeuw: 8 paar, onder de pannen en in de nestkasten. Hingmus2 paar, als spreeuw. Huismus: paar, ais ringmus Winterkoning: 2 paar, terrein JSG. Tjiftjaf: 1 paar, terrein JSG. Huiszwaluw: 20 paar, aan het gebouw. Aanwezige vogels waarvan het broeden niet kon worden vastgesteld. Vlaamse gaai: 1 paar, mogelijk broedend op de Wallen (Verg. veldwaarnemingen op pag. 82 in dit nummer). Ekster: 1 paar, idem. Grauwe vliegenvanger: 1 paar. Gekraagde roodstaart: 1 paar. Deze beide soorten broe den vermoedelijk op de Hulsternieuwlandweg. Zwartkop en Fitis zijn de hele zomer aanwezig. Broeden is niet uitgesloten, maar niet bekend. Spotvogel: 1 paar, wel haast zeker broedend, Tuinfluiter: 1 paar, mogelijk broedend. Overvliegend werden waargenomen: Boerenzwaluw, kauw, zilvermeeuw, kokmeeuw, stormmeeuw (deze drie meeuwen komen dagelijks op het brood af), koekoek, blauwe reiger, grote bonte specht, wielewaal juveniel. Verspreide waarnemingen: Zwarte wouw: 30-3, 1 ex. overvliegend. Buizerd: 25-4, 1 ex. overvliegend. Sperwer: 25-4, 1 ex. overvliegend. Ooievaar: 4-4, 2 ex. overvliegend en 20-8 3 ex. med. J, Kuycks en G. Burggrave). Grasmus21-6, 1 ex. Koekoek: 21-6, 1 juv. ex. Wielewaal: 17-6, 1 paar. Later werd hiervan een jong gezien. 80.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 10