In elk geval moet hij een stevige snavel hebben gehad. Ook vermeldenswaard waren twee aalscholvers die op de kreek dobberden en even later zelfs een eindje gingen vliegen om zich wat beter te laten bekijken. De vlaamse gaaien krijsten weer alsof ze gekeeld werden, Fitis en tjiftjaf kwamen we overal zingend tegen, even als roodborst en winterkoning. Bij de Savojaardsweg konden we van dichtbij 6 kluten observeren. Ze stonden daar rustig te slapen. Ook vloog er een watersnip op sjachrijnig roepend omdat hij gestoord werd. Een lijster zat deze zeer koude dag op één (paas)ei. (Omdat ze wegvloog konden we vlug eventjes kijken). In het afgesloten gebied zagen we een viertal witte kwikstaarten druk fourageren, terwijl een heggemus een heel eind met ons meevloog en nu en dan naar ons ging zitten kijken. Waarschijnlijk had het dier nog nooit zulke "aardigerds" gezien. Daar kan ik volledig inkomen. Al met al moet gezegd worden dat een ochtendwandeling in de Braakman zeer aanbevelenswaardig is. Marion en Titus Ysebaert. Opm, red. Grote bonte spechten bakenen hun territorium af niet door zang, zoals veel andere vogels, maar door een dode takstomp of zoals in dit geval een metalen plaat in trilling te brengen. Het roffelen is dus als zodanig niet ongewoon, het gebruik van zo'n bordje is al eerder beschreven - het is na een seizoen het bord ook aan te zien - maar nog weinig mensen hebben het zelf gezien. Sp ENKELE VLINDERWAARNEMINGE1T Citroenvlinder en Kleine vos vliegen te Hulst 7 maart 1977» Sponselee. Waargenomen op 19 april 1977 op de Wallen van Hulst: Klein Koolwitje, Argusvlinder, Dagpauwoog, Kleine vos, gewoon blauwtje. B. Grootjans. Onrust, Kolibri- of Meekrapvlinder: 30-4-1977» 1 ex. op hyacinth in de tuin van B. Grootjans te Terneuzen. 87.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 17