In geval toezending per post gewenst wordt moeten we f. 2,50 porto- en verpakkingskosten in rekening brengen. Het bestuur. EXCURSIEVERSLAG SAAFTINGE. 8-6-77 Als we maanden tevoren zomeravondwandelingen in Saaftin- ge plannen, hopen we altijd op zeer mooi zomerweer. Het bleek dat we goed gegokt hadden met de 8ste juni. Het kon niet mooier voor de 28 deelnemers die onder lei ding van Jos Neve over de Dam naar de Noord naar de ach terste schaapskooi trokken. Ook de vogels lieten zich uitstekend waarnemen. Veel kluten, scholeksters, bergeenden en natuurlijk zilver en kokmeeuwen. Maar ook enkele jagende bruine kiekendie ven, een kleine plevier, visdiefjes, gele kwikstaarten, rietgorzen, rietzangers en kleine karekieten. Voor veel deelnemers was de zang van de snor een beleve nis. Duidelijk hoorbaar in de weldoende rust van Saaf- tinge. Minstens twee zangposten waren er. Waargenomen soorten; wilde eend veel, slobeend 3, berg- eërid veil, bruine kiekendief 2, torenvalk 1, patrijs, fazant, scholekster, kievit, kleine plevier, tureluur, talrijk, kluut 10-tal w.o. enkele paartjes met jongen, zilvermeeuw en kokmeeuw zeer talrijk, visdiefjes, veld leeuwerik, boerenzwaluw 2, graspieper talrijk, witte kwikstaart, gele kwikstaart, snor, kleine karekiet, rietzanger, rietgors, groenling, spreeuw. Vrij ver in het schor hielden zich minstens 5 hazen op. Sp„ EXCURSIEVERSLAG MOERBEKE, 11-6->77, De excursieleider, de heer Gommers, die de taak van bos wachter L. de ia Ruelle overnam, bleek een zeer deskun dig persoon in zijn gebied. Het gebied, vroeger een le gerplaats, nu in particuliere handen, wordt gedeeltelijk gebruikt voor waterwinning. Onze gids kent zijn gevleu gelde vrienden als zijn binnenzak en vertelde honderd uit, zodat er voor elk van de 26 deelnemers wel wat op te steken was. Zoals dikwijls het geval is, als meerdere personen een vogel slechts even te zien krijgen, waren er de nodige geschillen. Zo waren de meningen verdeeld over een buizerd of wes- pendief en een andere stootvogel die erg hoog zat en 76.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 6