Maar we waren ook gekomen om de vogels te zien. Nu, op een gegeven ogenblijk zagen we vanuit één punt bij elkaar S rietgors, <J kneu, gele kwikstaart en een grauwe gors, terwijl boven onze hoofden de tureluurs en de scholeksters alarmeerden, We naderden ons doel, De Heuvel, vroeger de vluchtplaats voor de schaapherder met zijn schapen. Volgens een van de aanwezigen moet hier jaren geleden nog een huis op gestaan hebben. Wat er nu nog op stonden, midden in het zoute schor, waren brandnetels. Na een korte rustpauze aanvaardden we de terugtocht doot het Speelmansgat. Hier zagen we behalve bergeenden, scholeksters en 2 zwarte ruiters een'Vreemde" vogel. Voorzichtig naderden we hem» Een goudplevierEen zil verplevier? Nee hoor, het bleek een jonge zilvermeeuw te zijn. De beste vogelaars vergissen zich wel eens. G. Ottens. VOGELS ROND DE JANSENIUS SCHOLENGEMEENSCHAP TE HULST. Rond het gebouw van de JSG bevindt zich veel gevareer- de beplanting. Het sportveld is aan de westzijde geheel en aan de oostzijde gedeeltelijk afgeschermd met een rij popu lieren. Aan de noordzijde is een elzenscherm met wat struik beplanting ervoor. Struikgewas, voornamelijk bestaande uit meidoorn en vlier en een strook bottelroos, vinden we onder de populieren aan de oostzijde en in de zuide lijke punt. Hier staan ook een aantal grote wilgebomen. Ten noorden van het schoolgebouw ligt de oude, goed be plante, grote tuin van voorheen Deltour, thans Neete- son. Op de scheiding met het schoolterrein staan zeer hoge Italiaanse populieren met een ondergroei van ha zelaar Veel struikgewas is er ook op de strook tussen Hulster- nieuwlandweg en de Vest. Vogels die op de Wallen verblijven komen fourageren op het sportterrein. De Moersluisstraat is deels bebouwd, deels in aanbouw; de bijbehorende tuinen zijn nog erg jong. Rondom het sportveld hangen nestkasten. In de wintermaanden worden dagelijks etensresten, vnl. brood op het veld gestrooid. 78.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 8