rechtstreeks vanaf het zeegat naar genoemde weeltjes loopt en daar op de woestijnstraat uitkomt, en onlangs is geasfalteerd. Het laatste stuk loopt hij langs een kronkelig dijkje waarachter de weeltjes liggen temidden van populierenweiden, enkele kleine eikenhakhoutbosjes en opslag van els, eik enz, Elke avond vertoefden in het hoge geboomte langs de dijk wel enkele tientallen kraai en. Het merendeel bestond uit kauwtjes (tot een veertig tal), verder zwarte kraai (max. 20-tal), roek 20-tal en bonte kraai (enkele). He aantallen schommelden sterk per dag. Soms waren er slechts een 20-tal vogels aanwezig. Het merendeel der vogels kwam vanuit de Oud Kieldrecht polder en het aangrenzende deel van de Clingepoldereen enkele keer ook vanuit de Nieuw Kieldrechtpolder, Be vo gels verbleven steeds ver van de Woestijnstraat/Ooster- weg af met hun grotere verkeersintensiteit. Of deze slaapplaats al langere tijd aanwezig is is niet bekend. Het kan een incidentele slaapplaats zijn gezien het be scheiden aantal vogels dat er gebruik van maakt. Bezoe ken in toekomstige jaren zullen dit uitmaken. Het vermoeden is nu gerezen dat er wel meer van derge lijke kleine slaapplaatsen kunnen zijn. Mochten lezers met het bestaan hiervan bekend zijn dan gaarne een be richtje hierover naar mijn thuisadres in Hulst. M.A. Buise, Abu Bhabi 17-6~'77- Thuisadres: Steensedijk 86, Hulst, SCHELPEN ledereen zal wel weten dat er ontzettend veel soorten schelpen zijn. Alle schelpen hebben een wetenschappelij ke naam gekregen en de benoeming vindt steeds plaats in het Latijn, evenals dit ook met planten, vogels enz. ge beurt Voor zover er Nederlandse benamingen zijn, zal ik deze steeds vermelden. Vooral bij de fossiele schelpen worden nog steeds nieuwe soorten ontdekt en deze worden natuurlijk benoemd en ge rangschikt in de klasse, orde, familie en geslacht waar ze thuishoren» Een verzamelaar moet dus wel trachten te achterhalen v/elke namen aan zijn schelpen zijn gegeven, Bit vereist nog al wat kennis omdat het een zeer uitgebreid en geva rieerd terrein is. En dit brengt ons dan meteen op de uiterlijke kenmerken, die ons moeten helpen de gevonden 102.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 16