Als u wilt meewerken mogen we dan tegen het begin van de komende lente uw gegevens schrifteli,jk ontvangen aan het adres Saxnavenstraat 5? Hulst, "Voor leden die er wat meer werk van willen maken hebben we eventueel kaartmateriaal ter beschikking. Nog twee vraagjes die zomaar opkomen: - Trekken kraaiachtigen over de Westerschelde bv, via Saaftinge naar de bossen van Ossendrecht e.o.? - Wat doen ze als er mist hangt? Bij voorbaat onze dank en veel plezierig observatie werk, Z WA LUWE TE NT) E KO KMEEUWEN Bij ons in de buurt is de zwaluwenstand in de laatste jaren met verschillende nesten toegenomen (eigenlijk midden in de stad). Mijn buurvrouw en ik hebben ieder 2 nesten achter het huis, zij zelfs nog een derde aan de voorkant van 't huis. Bij mijn andere buur hebben ze aan de voorgevel ook een nest gebouwd. Wat gebeurt er nu echter? Zodra er jongen zijn zitten de kokmeeuwen op de daken van de huizen te wachten tot de kleintjes hun eerste vliegpogingen doen, om ze daarna voor hun eigen jongen als voedsel te vangen, Ook schrikken ze er niet voor te= rug de nesten kapot te maken. Voor mij mag het aantal meeuwen gerust verminderd worden, tenzij men meer om hen dan om de zwaluwen geeft, Nu heb ik dit jaar opgemerkt - en dit zou Ik wel eens bevestigd willen zien - dat de jonge zwaluwen - mis schien i,v,m, de aanvallen van de meeuwen - veel langer in 't nest blijven dan vroeger. Ik schrijf aan u om t,z.t. te vernemen of mijn vermoe den juist is, Mevr, M. Brom, Berliozhof 10, Terneuzen. Opm» redactie: dit gedrag van kokmeeuwen is voor ons geheel nieuw, daarom vroegen we de schrijfster toestem ming haar brief op te nemen in De Steltkluut. Wie heeft wel eens meer deze nestroverij van kokmeeuwen opgemerkt? 115»

de Steltkluut | 1977 | | pagina 29