De Axelse Vlakte is ^en gevarieerd landschap met weiden, akkers, dijken en singelbeplanting. Te verwachten is dat er rond deze tijd van het jaar een groot aantal vogel*s in veel soorten aanwezig is o.a. weidevogels, roofvogels, bosvogels en watervogels. Zondag 18 december: wandeling door het Noorderbos dn de Braakman ölï.v, CRiemslag. Verzamelen te 10.00 uur aan het Recreatiecentrum aan de Middenweg. Duur tor ca. 13.OO uur. Eigenlijk heeft deze excursie geen aanbeveling nodig: het is bekend dat de Braakman '-goed'' is. Niet alleen aan bosvogels, maar ook, omdat de tochi gedeeltelijk langs de kreken voert, aan watervogels. Veel eenden zul len er zeker zijn, ganzen is allerwaarshijnlijkst. en ook in het bos zal "klein spul" genoeg aanwezig zijn. Als dan bovendien C. Riemslag de leiding heeft zit het altijd goed. HUTEXCURSIE Zaterdag *9 november o.l.v. B. Grootjans. Aaanvang 9«00 uur, einde ca, i2.00 uur. Parkeren aan de Wests luis en NIET vlakbij de hut. Belangstellenden die de hut niet weten te vinden kunnen tevoren even contact opnemen met de leider: OI15O-I7669» De laa.tste tijd was de vogelbevolking van de Spuikom wat teruggelopen, thans is er weer een opleving. Wie eens wat gewone en minder gewone soorten vanuit een gemakkelijke stoel wil bekijken, mag op deze excur sie niet ontbreken. Ideaal ook voor mensen die eens een dia of foto willen maken: de vogels weten niet dat ze besied worden. EXCURSIES IN KADER CURSUS VOGELS HERKENNEN, In bet kader van de cursus vogels herkennen zijn er op 22 oktober van 10.00 tot 12.00 uur op zes plaatsen korte excursies. We doen dit speciaal op verschillende plaat sen opdat iedereen in staat zou zijn er voor enkele uur tjes uit te breken en terecht kan op niet al te grote afstand van zijn/haar woonplaats. Overigens kiest u na tuurlijk zelf de plaats van voorkeur en uiteraard mag u kennissen en huisgenoten meebrengen. Gemakkelijk als u bij u heeft; kijker-vogeigids-laarzen. Braakman, brug Middenweg. Leiding nog niet bekend. Canisviiet, kruispunt bij Vissersverkorting, J.v.d.Steen. 91

de Steltkluut | 1977 | | pagina 5