94- maken op gironummer 31.41.400 t.n.v. Stichting Mondiaal Alternatief te Zandvoort, De verzending geschiedt dan vanuit Eindhoven, Gloriantstraat 68 III, tel» 040-421098. Wij danken u bij voorbaat voor de medewerking. Met vriendelijke groeten, Stichting Mondiaal Alternatief» Mevr. M. Marechal- v.d. Laar. BEHOUD KNOTWILGEN In de periode november tot maart is het de aangewezen tijd om de knotwilgen van hun takkenlast te ontdoen, het z.g. knoten. Het is een vrij korte periode om zoveel mogelijk bomen onder handen te nemen. We zijn hier nu vanaf de winter 1971-172 mee bezig en hebben tot nu toe 800 bomen be handeld Het is nu weer noodzakelijk om bij het eerste project, waar we zeven jaar geleden zijn begonnen, opnieuw de knotwilgen te knoten en zo het behoud van de knotwilgen te verzekeren» Het knotwilgenbestand vermindert jaarlijks, door.' scheuring van weilanden (voor akkerland), watermerkziek te (treedt sterker naar voren wanneer de bomen worden verwaarloosd) en door vraat van paarden aan de schors (door toenemende paardesport De eerste jaren van onze aktie tot het behoud van de knotwilg, konden we zaterdags op een ruime opkomst van vrijwilligers rekenen, maar dit. is teruggelopen tot een 6-tal mensen, die geregeld de knotwilgen behandelen, weer of geen weer. Het gemiddelde van ruim '100 bomen per jaar zouden we toch moeten kunnen verdubbelen, om zo de achterstand in onderhoud weg te werken. Er komt dan zeker tijd vrij om. nieuwe poten aan te planten, om zo verzekerd te zijn van nieuwe aanwas van knotwilgen, die door hun grillige vormen een aantrekkelijk beeld vormen in ons vaak zo eentonig wordend landschap, en die voor het behoud van een rijk vogelleven van onschatbare waarde zijn; denk aan de prachtige schuilgelegenheid hij slecht weer en koude; broedgelegenheid voor h.v» steenuil, kerkuil, to renvalk en geknaagde roodstaart. Hierna volgt een overzicht van onze werkzzambeden, dat aansluit op het verslag in De Steltkluut, jaargang 6, nummer 5»

de Steltkluut | 1977 | | pagina 8