95- Winter '75-'76 laatste project van dat seizoen, bij Yin- cent, Mauritsfort. 15 gezonde populieren. Het is hier waar we ook het vrijgekomen dikke hout zijn gaan "leve ren" aan de houthandel, voor de vervaardiging van o.a. spaanplaat Winter 76 77 Yerpoorte Philippine, hier staan 50 knotwilgen, waarvan we er "maar" 25 moesten knoten, hier broeden ook jaarlijks steenuilen. Opbrengst hout 6.2 ton. Tussen de Val en de Griete, Paardendijk, achter de dijk 9 wilgen, waarvan het merendeel zwaar vermolmd was, wat een van de knotters aan de lijve moest ondervinden. Hier vlakbij 7 wilgen van Dieleman, waarvan er 3 in het akkerland staan, wat zelden voorkomt. De Jonge, Koudepolder. 11 gezonde jonge wilgen, hier weinig opbrengst hout, daar de eigenaar het dikke hout zelf wilde gebruiken. Dey, Koudepolder. 2. enorme populieren, waarvan takken van 15m! Opbrengst hout 4.2 ton. Hamelink, Wijckhuizenpolder27 bomen, voornamelijk wil gen, houtopbrengst 8.9 ton, een record opbrengst tot nu toe Walhout, Bontepolder. 19 populieren, waarvan er verschil lende zwaar beschadigd waren door vraat van pony's aan de schors. Hier zouden we ook een afrastering aanbrengen van prikkeldraad om ze tegen de paarden te beschermen. Opbrengst hout 8.8 ton. Statenboom, tussen Clinge en Nieuw-Namen. 9 bomen, die we op 1 dag met een pioegje moesten knoten. Eegenmortel, Pereboomsgat11 wilgen, dit werd in de herfstvakantie opgeknapt. Burm, Nieuw-Namen. 11 gezonde populieren. Dit was ook een belangrijk project, daar er in deze omgeving bijzon der weinig knotwilgen zijn, opbrengst hout 6.5 ton. We mochten hier weer op een nuttig knotseizoen terugzien, waar veel werk is verzet door relatief weinig mensen. Het moet toch mogelijk zijn om met meer vrijwilligers dit werk aan te pakken en op deze wijze de knotwilgen te behouden, daar ze in het Zeeuwse Landschap niet weg te denken zijn. We hopen dit seizoen weer te starten op zaterdag 5 no vember 1 977. U kunt zich voor dit werk opgeven bij H. v.d. Hemel, B. Zweerslaan 40, Terneuzen. Tel. 01150-13819« Henny v.d. Hemel.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 9