te zien en te horen; huismus ca. 50; ringmus 6; putter 2, Totaal ruim 50 soorten. Vastgestelde plantensoorten. Deze lijst maakt geen aan- Ipraak op enige volledigheid. Aan de Eouïige gewassën- zëïfs aïïeën maar inrt voorbijgaan aandacht bësteëdT" Akkerdistel; akkermunt; bitterzoet; canadese fijnstraal; duizendblad; echte witbol; meidoorn (spec.); fluitekruid; klaproos (spec.); grote brandnetel; grote en kleine lis dodde; grote weegbree; heermoes; hondsdraf; jacobskruis- kruid; kleefkruid; klein hoefblad; klein kruiskruid; klein streepzaad; kropaar; lever- of koninginnekruid madeliefje; paardebloem; pastinaak; peen; pinksterbloem; pitrus; riet; kamille (spec.); rode klaver; rode ogen troost; scherpe boterbloem; smalle weegbree; smeerwortel wit rood; spaanse aak; speerdistel; timotheegrasvo- gelmuur; wikke (spec.); watermunt; waterrus; waterzuring; witte dovenetel; zeebies; zevenblad; els (spec.); zwarte nachtschade; eik (spec.); abeel (spec.); wilg (spec.); avondkoekoeksbloem; blaartrekkende boterbloem; gele plomp; koolzaad; grijskruid; wilde reseda; akkerhoningklaver witte honingklaverbasterd wederik (spec.); selderij; engelwortel (spec.); gewoon siangekruid; grote ereprijs; paarse dovenetel; vlier; gelderse roos; heelblaadjes melkdistel (spec.); moeraszoutgrasrozebottel (niet te versmaden.'); braam (spec.) (vragen er gewoon om om gegeten te worden); blauwwier. Totaal ruim 70 soorten. Overige vastgestelde organismen. Inktzwam (spec.); ook diverse andere zwammen, o.a» op verrot hout, tegengekomen. Als leek kun je ze meestal niet determineren. Wat je wel kunt doen, is deze herfst- koninkjes bewonderen en ze laten staan.kleine vos 1 snuitkever 1; rode wegslak; waterrat 1; libelle (spec.) 4« VERSLAG EXCURSIE AXELSE VLAKTE, 26-11-'77. Om 9-00 uur verzamelden zich 11 deelnemers aan de Axelse Sassing voor een wandeling op de Axelse Vlakte onder lei ding van B. Grootjans. Er werd besloten om te starten bij de Dekkerspolder, zo dat de fietsers vast vooruit reden, om bij de Dekkersweg te wachten op degenen die met de auto gekomen waren. De "voorrijders" hadden al een interessante waarneming: een witgatje vloog bij hun nadering uit de sloot. 154.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 22