rik 4, Ringmus 3, Roek 1, Smient 5, Watersnip 25, Win tertaling plm, 100, Torenvalk 2, Tureluur 3, verschei dene van: Wilde eend, Fazant, Kokmeeuw, Koolmees, Koper wiek, Kramsvogel, Merel, Spreeuw en Waterhoen. Timo Totté. DRIE EXCURSIEVERSLAGER In verband met ruimtegebrek hebben we drie excursiever slagen van A, de Kind drastisch moeten inkorten. We hopen dat dit eenmalig is en dat we volgende keren het volledige verslag kunnen opnemen. Red. 8 oktober. Aantal dëelnemers: 32; wandeling vanaf 10.00 uur door de WMZ-bossen te St. Jansteen. De rustige wandeling in het najaarsbos met eiken, beuken populieren en naaldhout hebben we behalve vogels ook veel paddestoelen, kikkers en padden gezien. Ook zagen we tal van roofvogels. Veel spreeuwen en vin ken trokken in zuidelijke richting over ons heen. Niet alleen de vogels, ook onze deelnemers deden zich te goed aan tamme kastanjes die we in het bos aantroffen. Waargenomen soorten: ruigpoot'buizerd 2, br. kiekendief 1, torenvalk, vlaamse gaai 10, ekster 2, koolmees, pimpel mees, staartmees 15, goudhaantje, winterkoning, hegge- mus, graspieper 5, geelgors 2, veldleeuwerik 5, houtduif 200, tortelduif 1grote bonte specht 1tjiftjaf 1 putter 5, grote lijster 1, zanglijster 20, koperwiek 8, groenling 3, vink 59, spreeuw 300, kokmeeuw 2, kievit 15, zwarte kraai 1, turkse tortel 2, huiszwaluw 30, bruine kikker 3, gewone pad 2. Temperatuur 'I 6 gr. 30 oktober. Aantal deelnemers 25; wandeling over Liniedijk en Jager tje bij Hulst. Een mooie najaarsdag met roepende vinken in de berkebo men en eksters en vlaamse gaai in het eikebos, verander de plotseling door het opsteken van de wind. Veldleeuwerik en zwarte kraai vlogen over de leegdwarre- lende bomen zuidwaarts, De spreeuwen daarentegen trokken laag over de akkers. Waargenomen soorten: Kramsvogel 15, grote lijster 1, sijs 6, vink 18, veld leeuwerik 38, graspieper 4, torenvalk 3, zwarte kraai en 137*

de Steltkluut | 1977 | | pagina 25