VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING TE ZAAMSLAG OP 2 NOVEM BER 1977- Met kennisgeving afwezig: E, Borm en G, Ottens. Door familie-omstandigheden was de secretaris G. Ottens afwezig en werd de taak van hem overgenomen door B, Grootjans Voorzitter G. Sponselee opende de vergadering met de 20 aanwezige leden welkom te heten. Hierna werd het verslag van de algemene ledenvergadering d,d. 29 maart 1977 voorgelezen door B, Grootjans. Het ver slag werd door de aanwezige leden goedgekeurd. In verband met het aftreden van Peter Maas als jeugdbe- stuurslid volgde een bestuursverkiezing om in zijn vaca ture te voorzien. Laar er geen nieuw jeugdbestuurslid zich heeft gemeld, stelt het bestuur voor in de vacature te voorzien door de benoeming van G. Harts uit Hulst, Zonder schriftelijke stemming wordt G. Harts gekozen en hierna deelt de voorzitter mee, dat G. Harts de functie van se cretaris zal gaan vervullen in plaats van G. Ottens. G. Ottens wordt dan gewoon bestuurslid. Daarna werd een contributie-verhoging voorgesteld die door de aanwezige vergadering werd goedgekeurd. Met ingang van 1 januari 1978 zal de contributie voor volwassenen worden verhoogd van f. 10,00 naar f. 15,00 en voor jeugdleden van f. 5,00 naar f. 10,00 per jaar. De betaling van "Het Vogel jaar" gaat met ingang van 1 januari 1978 niet meer via de Steltkluut, maar rechtstreeks aan "Het Vogeljaar", Wel zullen de leden de gebruikelijke reductie nog krijgen om dat ze zijn aangesloten bij onze Vogelwacht. Bij de rondvraag deelde dhr. P. de Leeuw uit Zaamslag mee dat Zaamslag slecht vertegenwoordigd is wat betreft natuur- zaken. Dit blijkt o.a. aan het aantal collectanten voor de actie: Gééf om de Natuur. Hij vraagt aan het bestuur of het mogelijk zou zijn om de Steitkluutleden uit Zaamslag aan hem door te geven, zodat het mogelijk wordt om aan hen persoonlijk medewerking te vragen voor deze actie. B, Grootjans had eerder op de avond ook al een dergelijk voorstel gedaan voor wat betreft Terneuzen. De penning meester N. v.d. Kerkhoven zegt toe de gevraagde gegevens nog deze week aan beide aanvragers te zullen toezenden. Dhr. v.d. Kammen uit Sas van Gent vraagt of er ten bate van het Sovon-project niet of weinig geinventariseerd is in West Zeeuws Vlaanderen. Dit blijkt inderdaad minder het geval te zijn dan in ons gewest. 122.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 4