BIJSLUITER COORDINATIEORGAAN "Bij dit nummer van ons mededelingenblad vindt u een in formatiefoldertje over de Stichting Zeeuws Coördinatie orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming; een stichting, waarhij ook onze vogelwacht is aangesloten Zoals u in de folder kunt lezen, houdt het Coördinatie- orgaan zich bezig met de effecten, die allerlei ontwikke lingen op ons milieu kunnen hebben. De vogelwacht doet dat in veel mindere mate, maar wij steunen de stichting door één van de aangesloten organi saties te zijn. Het werk van het Coördinatieorgaan is belangrijk om te kunnen blijven genieten van de Zeeuwse Natuur. Iedereen, die de natuur een warm hart toedraagt, zou be halve van een vereniging voor natuurstudie ook lid moeten zijn van een organisatie voor natuurbehoud en milieube heer. U kunt het Coördinatieorgaan steunen door donateur te worden; de bijgevoegde folder is een opwekking daartoe." EXCURSIE-PROGRAMMA Zaterdag 14 januari, wandeling om het Groot Eiland o.l.v, A7~dë~Kïnd7~ïrërzamëlen te 9-30 uur aan het parkeerplaats- je tussen de twee kreken bij de brug van nummer 8. Als we nagaan welke en hoeveel soorten vogels er momen- teel aan het Groot Eiland aanwezig zijn, dan moet dit een uitstekende excursie worden. In ieder geval verwacht: ganzen, eenden en roofvogels. Zondag 29 januari, vanaf 10.00 uur o.l.v. Jos Neve Saaf- tïngë~In7~Virtrëk op Emmahaven en afhankelijk van het weei zijn we tussen 13.00 en 14-00 uur weer terug, al kan het eerder zijn. Het is goed mogelijk dat het erg koud zal zijn. Met korte laarzen komt u er in deze tijd van het jaar niet. Knie laarzen zijn wel het minimum. Natuurlijk krijgen we veel van het wintergoed in Saaftinge te zien; ganzen, smien ten, pijlstaarten, wintertalingen, maar ook fraters, rietgorzen en zeker enkele roofvogels als kiekendieven en velduilen. Tenminste daar rekenen we toch op. Garanderen kunnen we niets. Zaterdag 18 februari, voor wie dan nog niet de kans gehad hëëft"ganzen"të~zïënDe Putting bij Hengstdijk. Onder leiding van A. de Kind en G. Sponseiee vanaf 9-30 uur tot tegen de middag. 125-

de Steltkluut | 1977 | | pagina 7