Bijeenkomen aan de kerk te Hengstdijk. Behalve ganzen zien we in de Putting natuurlijk veel meer: diverse eenden, alle kraaiachtigen, weidevogels en stelt- lopertjes als het weer niet al te "beroerd is. Hoge verwachtingen hebben we; zelden zijn we er in bedro gen als het De Putting betrof. BOEKJE AXELSE BOS. Er was nogal wat deining om een voetbalveld in het Axelse Bes. Onze Vogelwacht leverde in zeer kort tijdsbestek de nodige natuurwetenschappelijke informatie. Alle ons bekende gegevens werden door Bouke Grootjans ver zameld en verwerkt. Er bleef vrij veel vraag naar deze informatie. Vandaar dat we de gegevens bundelden in een boekje van 20 pagina's met omslag. Voor f. 3.- is het te koop in de Axelse boekhandel en bij de voorzitter. Per post moeten we er 90 cent bijtellen voor porto- en verpakkingskosten. Het bedrag storten op gironr. 304262 t.n.v. G. Sponselee. Vermelden: Axelse Bos. Voor Terneuzen kan men terecht bij de auteur: Schuberthof 15. BROCHURE WESTERSCHELDE. In november vorig jaar heeft drs. H.J.L, Saeijs, hoofd van ie afdeling Milieuonderzoek van de Deltadienst van Rijks waterstaat, voor onze deelnemersraad een lezing gehouden onder de titel "Westerscheldede natuurwetenschappelijke waarden en de bedreiging ervan". Gezien de belangrijke natuurwetenschappelijke waarden die dit estuarium in zich bergt, heeft het Dagelijks Bestuur van onze stichting besloten de tekst van deze lezing in brochurevorm uit te geven. Wij hopen op deze wijze in bredere kring de aandacht te vestigen op andere, vaak onderschatte waarden en functies van de Westerschelde naast die van vaarweg en afvoerka naal. Wellicht is de inhoud van de brochure ook voor u van belang bij de gedachtenbepaling over zaken in en om de Westerschelde. Exemplaren zijn verkrijgbaar door overmaking van f. 6,50 (donateurs van het Coördinatieorgaan), of f. 9.00 (niet donateurs) op gironr. 2982942 ten name van penningmeester ZCO te Brouwershaven onder vermelding van "brochure Wes terschelde"; in deze bedragen is f. 1,50 opgenomen voor de kosten van verzending. 126.

de Steltkluut | 1977 | | pagina 8