We reden verder het oostzeeuws-vlaamse land in, maar daarover leest u elders. Ik moet alleen nog zeggen dat we in de meeste kasten veldmuizen als prooidier vonden, ook enkele resten van spreeuwen en een leeuwerik. Bijna altijd vonden we de prooidieren onthoofd in de kasten. Bij veel jonge torenvalken vonden we bloed aan snavel en klauwen Graag zou ik jonge vogelwachters eens uitnodigen mee op pad te gaan. Niet uit nieuwsgierigheid maar om op dezelfde manier elders verder te werken. Zonder onze nestkasten was dit niet tot stand gekomen. In bovengenoemd gebied zijn 15 kisten geplaatst. Dit jaar waren er elf bezet en 42 jongen zijn uitgevlogen. Ze zijn allemaal geringd. Momenteel, bij het afsluiten van dit verslag, ziet men in elke polder torenvalken bidden. September 1977» R. Bleyenberg, Kerkpad 15, Nieuw-Namen, Opmerking redactie. De gegevens uit het verslag van de heer Bleyenberg worden verwerkt in het eindverslag torenvalk 1977» Door zijn inzet en enthousiasme echter heeft hij in zijn gebied opmerkelijke resultaten geboekt en we zouden hem zeer tekort doen als we zijn verslag, waar uit toch weer andere aspecten naar voren komen, dan uit een totaaltelling, niet zouden publiceren. We hopen niet alleen dat hij ook in de komende jaren evenveel succes zal hebben dan in 1977» maar we mogen ook zijn oproep ondersteunen: wie zet in andere delen van ons gewest een soortgelijk plan op poten? Het bestuur verleent alle medewerking bij het verwer ven van het benodigde materiaal. Maken, plaatsen, toe stemming vragen voor plaatsing en controleren van de kasten is dan voor de onderzoeker. Zoekt iemand nog een zeer zinvolle vrijetijdsbesteding? Is dit mis schien iets voor jou of voor u? Sp.

de Steltkluut | 1978 | | pagina 14