die zich in of nabij deze polders bevinden. Koncen- tratie van vogels op deze plaatsen zal mogelijk al leen voorkomen tijdens zachte winters, zoals die van de laatste jaren. Tijdens strengere winters zullen de meeste kreken dichtvriezen en alleen de grotere water en open blijven, misschien zelfs alleen maar het ka naal Gent-Terneuzen (vriest niet dicht als gevolg van de hogere watertemperatuur die ontstaat door het ge bruik van koelwater). Het Land van Saaftinge kwam in vroegere jaren wel eens onder het ijs, maar of dit nu nog zal gebeuren is niet voorspelbaar (temperatuur stijging door gebruik van koelwater en vriespuntsda ling als gevolg van de lozing van afvalstoffen). Naar het zich laat aanzien zijn tijdens strenge win ters koncentraties te verwachten bij de grote kreken, het kanaal Gent-Terneuzen en in of nabij het Land van Saaftinge. Mocht bijvoedering noodzakelijk zijn, dan zal het daar moeten gebeuren. Tot slot mijn dank aan alle medewerkers te weten: J. Neve, J. en H, Maas, E, Steyns, A. de Kind, E. Borm, T. Totté, J. v.d. Kammen, G. Ottens, N. v.d. Kerkhove, B. Grootjans, W. van Doeselaar, P. Mangnus P, Maas, E. Tombeur, J. v.d. Steen, A. Abrahamse, C. Riemslag, W. Wisse, L. Persijn en G, Sponselee, die mijn script van kritische aantekeningen voorzag. Mare de Lyon, Zeildijk, Hulst. No. Polder 17/18 15/16 12/15 dec. jan. febr. 1 Nieuw Neuzenpolder 4 Lovenpolder 5 Goese polder 6 Sluispolder 10 Bontepolder 20 Grote Sint Albertpolder 21 Verdronken poldertje 22 Sint Pieterspolder 26 Lijckmeesterpolder 52 Wuijckhuisepolder 34 Oud Westenrijkpolder 35 Koudepolder 2 1 1 3 1 2 1 2 1 1 1 1 1 2 1 4 1 2 2 1 1 1 1 t 5

de Steltkluut | 1978 | | pagina 17