EXCURSIEVERSLAGEN BRAAKMAN-NOORD18-12-1977. Weer: eerst zonnig, later bewolkt, wind ZW 3) temp. 4-6° C. Excursieleider: C. Riemslag. Toen we om vijf over tien bij de Braakman aan kwamen, bleken we toch de eersten te zijn. De excursieleider stond de weg al af te speuren. Maar het duurde niet lang of hij had 20 volgelingen. Na nog eventjes op eventuele laatkomers gewacht te hebben, gingen we (in ijltempo) naar de dijk ten oos ten van de kreek. Vanaf de brug was al goed te zien, dat de kreek zowat vol zat met allerhande watervogels en de eerste water snip maakte zich uit de voeten. Tot schrik van enkele personen moest er nogal wat prikkeldraad genomen "ge nomen" worden. Dit was voor de vrouw van ondergete kende aanleiding om op het prikkeldraad te gaan zit ten. Onder algemeen gelach en weer een ervaring rij ker werd ze door de heer Riemslag gered. Op de dijk vlogen al vlug de beloofde velduilen op, wat een machtig gezicht was. De eerste brilduiker werd aandachtig bekeken en toen werden we verrast door een aantal aalscholvers, die verschillende keren langsvlogen om zich goed te laten bekijken. Voor ons op het weiland bleek een grote groep kolganzen zich te vertreden, terwijl op de kreek een dertigtal grau we ganzen te zien waren, met daartussen een Indische gans Een van de leukste waarnemingen op deze tocht was on getwijfeld die van een smc^'.eken, die het aan de stok had met een zwarte kraai, len gerieve van de excursie leden werd een hele show opgevoerd, waar iedereen van genoot Aan het einde van de weilanden gekomen, moest er nog een modderpoeltje overgestoken worden. Enkele slim meriken gingen langs de kant. Ikzelf moest hoognodig door het midden, een compleet modderbad kon nog net voorkomen worden Later bleek dat nog enkele personen de verleiding niet hadden kunnen weerstaan, zodat ik 5

de Steltkluut | 1978 | | pagina 7