DIASERIE VOOR SCHOLEN niet de enige bemodderde figuur was. Snel ging het nu op het bos aan, waar we in een nog sneller tempo doorheen trokken. We kregen hier een slaapplaats van ransuilen te zien, wat erg interes sant was. Alleen sliep er geen enkele ransuil meer toen de hele groep door het bos getrokken was, waar voor onze excuses. Langs de westzijde van de kreek (Braakmanweg) zijn we tenslotte terug naar ons uitgangspunt gegaan. Be groep was nogal langgerekt geworden en toen we als laatsten aankwamen fietste de heer Riemslag al huis waarts, zodat we hem alleen nog maar "bedankt" konden naroepen. Baarom wil langs deze weg de heer Riemslag namens heel de groep nogmaals hartelijk danken voor de werkelijk zeer interante tocht Waargenomen soorten: aalscholver 15, blauwe reiger 7» Briïdulker 37 böntë kraai 15, bergeend 7» dodaars 2, ekster 2, fuut 16fazant 3, groenling, grauwe gans 52, graspieper 4» goudplevier 20, grote zaagbek 3??» holenduif, huismus, indische gans 1, koolmees, krams vogel, kuifeend 130, kleine mantelmeeuw 5» koperwiek 7, kleine zwaan 2, kolgans 500, kokmeeuw, kluut 25, meerkoet 600, merel, pijlstaart 1 pr., patrijs 26, ransuil, roek 12, rietgors 2, roodborst 2, slob eend 3<?c? 1$, smient, scholekster 6, smelleken 1, stormmeeuw 2, tureluur 5» tafeleend, torenvalk 3> veldleeuwerik 55» velduil 5» vink 4» vlaamse gaai, wulp 4, watersnip 5> wilde eend, wintertaling 20, witte kwikstaart 1, waterhoen 30, zilverplevier 1, zilvermeeuw, zwarte kraai, ringmus 1. Met dank aan Johan v.d. Sande voor enkele aanvullen de gegevens Titus IJsebaert. Uit onze collectie dia's hebben we een selectie ge maakt van ca. 50 stuks voorstellende in ons gewest voorkomende vogelsoorten. We schreven er een hand leiding bi j waarin gegevens staan over voorkomen etc. van de betreffende soort in onze contreien. Beze serie kan voor de duur van één schoolweek ge- 6

de Steltkluut | 1978 | | pagina 8