nestelen en broeden er ook, al weet ik dat van de laatste twee genoemde soorten niet zo zeker maar ik vermoed van wel. De witte kwikstaart is hier vrij talrijk en broedt er; ik heb zelf enkele (ik dacht dit jaar 3 of 4) nesten gevonden zonder er speciaal naar te zoeken. Jonge kwikstaarten waren er genoeg te zien. Een leuke waarneming vind ik voorts; en ik vermoed dat er dit jaar twee koppeltjes geweest zijn, de zwarte roodstaart, 'k Heb wel vermoed waar het nestje zat3E 2 jongen heb ik van nabij kunnen observeren, terwijl pa en ma met een "getikkerd" alarmroepje en wippend staartje toe zaten te kijken. Voorts wonen er de houtduif en de turkse tortel, welke laatste enkele jaren achtereen een nest maak te in dén der loodsen; dit jaar heb ik ze niet ge zien. Dat de Landtong dus een aardig stukje flora en fau na herbergt, wat men op het eerste gezicht niet zo zou zeggen, lijdt geen twijfel. Ik hoop er nog wat van te kunnen genieten en misschien kan ik u er nog eens deelgenoot van maken; maar of het terrein in de huidige vorm nog lang zal bestaan is nog een vraag. De werken aan de Middensluis kunnen nog dit jaar beginnen en nemen veel plaats op de Landtong in be slag. Voorts staan onderhoudswerkzaamheden aan het reservemateriaal op het programma.....veel le vendigheid en dus weinig aanlokkelijk, dacht ik, voor de vogels om dit terrein nog als broedgebied uit te kiezen. Maar gezien de "standvastigheid" van vogels aan hun "uit-het-ei-gekomen" plaats Bennie v.d. Berg. Tekening: G. van Avermaet. 4 2

de Steltkluut | 1978 | | pagina 28