Slakken Dr. E. Gittenberger, van het Leids museum is een on derzoeker die zich bezighoudt met slakken. We correspondeerden over een slakje gevonden door Grootjans en Sponselee aan de N.H. kerk te Klooster- zande en we boden aan wat meer gegevens over dit voor Z. Vlaanderen zeldzame dier, dat luistert naar de naam Laciniaria biplicata biplicata te verzame len. Het heeft geen Nederlandse naam. We vonden de heer J.J. de Vos, Marijkestraat 20, Terneuzen, die al eerder in de Steltkluut schreef over slakken, bereid dit onderzoek te coördineren. We hebben ons. dit onderzoek als volgt voorgesteld en we hopen dat er veel leden aan zullen medewerken. Moeilijk is het niet en het is een kleine moeite om tijdens een wandeling o.d. een stukje Zeeuws-Vlaan- deren af te zoeken. Wie mee doet zoekt komend seizoen bij elke voorko mende gelegenheid één of meerdere gebieden af op deze soort. Het afgezochte gebied wordt nauwkeurig doorgegeven aan de heer de Vos, vergezeld van LEGE huisjes als de soort er voor komt. Bij voorkeur geen levende dieren, maar als in een gebied de soort over- talrijk is dan is het verzamelen van één of twee le vende dieren geen bezwaar. Het zal echter meestal niet nodig zijn. Wordt in een gebied NIETS gevonden wilt u dit dan ook MELDEN? Negatieve gegevens - het ontbreken van een soort op een aantal plaatsen - zijn ook gegevens. Om u op weg te helpen om welke soort het gaat repro duceren we hier de beschrijving van Gittenberger over dit slakje uit: De Landslakken van Nederland, 1970. Uitgave KNNV, Hoogwoud Laciniaria (Alinda) biplicata biplicata (Montagu, 1803) (Pig. 135142Fauna: 300, Clausilia (Laci niaria) biplicata Schelp uitgerekt spoelvormig, licht tot donker hoornbruin, met 10 1/2-12 1/2 krachtig scherp ge- 2 1

de Steltkluut | 1978 | | pagina 7