- volgens nadere beschrijving - zeer positief beoor deelde verzocht mij dit aan u door te geven. Vermoe delijk kwam de vogel hier tijdens de zware stormen van +15 november. C.J. Boeije, Zaamslag. In de kerk van Groenendijk werden in de loop van 15 tot 20 november 1977 alle gaten in de kerktoren met gaas dichtgemaakt, dit om de duiven uit de toren te houden Toen op 11 december iets aan het torenuurwerk gere pareerd moest worden, ontdekte men daar een kerkuil, die daar dus al vanaf half november opgesloten zat. De vogel liet zich gewoon pakken, want hij was da nig verzwakt. De uil kreeg met een spuitje wat water en een paar stukjes vlees van een voor dat doel ge schoten mus. Enkele uren later is de vogel weer los gelaten. Beter was het geweest om de uil wat langer te laten opknappen, maar dat is niet gebeurd. Toch is het verheugend dat de vinders van de uil hem niet hebben laten opzetten, wat veel gebeurt, maar hem hebben laten vliegen. E. Steyns. VAAL ST0RMV0GELTJE IN ONS GEWEST Sint Jansteen, november 1977- Toen ik op 16 november 'smorgens rond kwart voor acht van Sint Jansteen over de Hogeweg naar Hulst fietste, zag ik juist voor mij een klein roofvogelachtig dier tje met een korte gevorkte staart. Het was donkerbruin tegen het zwart af en het vloog op ongeveer tien meter boven me; het dier vertoonde geen angst voor fietsen of bromfietsen die onder hem passeerden Nu en dan bleef hij biddend als een torenvalk even hangen en met een heel snelle vlucht vloog hij langs de bomen en over het kreekje dat daar ligt. Ik stapta af om hem goed te bekijken, maar ik kon zijn type niet direct thuisbrengen. Ik dacht aan een klein soort stootvogel zoals smelleken of boomvalk, 6 3

de Steltkluut | 1978 | | pagina 17