U ziet dat gebrekkige nestgelegenheid fataal kan zijn. Bij de heer Benoit in de Woestijnstraat is een van de ouden omgekomen in het verkeer; dus ook geen jongen in 1977. Bij C. v.d. Ha moest ook het uiltje plaats maken voor een paartje Holenduif. Ze kozen toen hun nest in een stapel hooiruiters. Een jong is zelfstandig geworden. Op 14 augustus zag ik aan de Vlaamse Kreek drie mooie jongen op een paaltje zitten. Ze hadden nog donshaar. Ze kwamen uit een voor mij onbekend nest. Op fort Zandberg is ook een nest jongen zelfstandig geworden. Verder zijn er nog 8 jongen uitgevlogen uit twee kisten; bij de heer Sagers in de Prosperpolder en bij de heer F. Ferket in de van Alsteinpolder Elk vier; ze zijn geringd Be grootste vijand van deze vogel lijkt wel het verkeer. In 1977 zijn er in dit gebied al zes slachtoffers gevallen. En dat is dan alleen nog datgene wat gevonden is. Meestal zijn het jonge vo gels Bij het plaatsen van de kisten dient men daarmee rekening te houden: niet vlakbij een grote(re) weg. Bat het plaatsen van kisten belangrijk is blijkt wel in de LouisapolderEr staat geen enkele knot wilg meer en toch broeden er jaarlijks drie paar tjes. En dat in zo'n kleine polder. Met grote verwachting zien we 1978 tegemoet. Be eerste resultaten waren niet zo geweldig, maar mo gelijk moeten de vogels nog aan de kisten wennen. Misschien wordt het nog eens zo goed als met de Torenvalk. Er zijn voor liefhebbers nog enkele kisten verkrijg baar bij J. Neve, Middenweg 1, Graauw. Tel 01143 468. Oude planken om meer kisten te maken zijn van harte welkom bij R. Bleyenberg, Kerkpad 15, Nieuw-Namen. Tel 01144-384. 7 4

de Steltkluut | 1978 | | pagina 28